Kurkumín, antioxidant a prevencia rakoviny

Kurkumín, antioxidant a prevencia rakoviny

Kurkumín, antioxidant a prevencia rakoviny

Čo je kurkuma?

Kurkuma je korenie, ktoré sa považuje za jedno z najzdravších korenín na svete, ktoré obsahuje kurkumín. Vyrába sa mletím suchého koreňa rastliny Curcuma longa, ktoré sa stáročia používa v Ajurvéde, v Indií a v celej Západnej Ázií ako aj v Čínskej tradičnej medicíne. V posledných rokoch sa jeho výskumu venujú mnohí lekári a vedci, ktorí ho považujú za ,,zázračnú koreninu,,, ktorá pomáha pri liečbe rakoviny, alergií, Alzheimerovej choroby, Kronovej choroby, srdcovo-cievnych ochoreniach atď. Najsilnejší účinok sa dosahuje, keď sa konzumuje spolu s čiernym korením, pretože piperín v čiernom korení podporuje účinok kurkumínu.

Kurkuma bojuje s rakovinovými bunkami

Výskum kurkumínu in vitro a na zvieratách priniesol úspešné výsledky a preukázal jeho anti-rakovinové účinky. Kurkumín je schopný identifikovať rakovinové bunky a zničiť ich apoptózou (bunková smrť rakovinových buniek). Okrem toho kurkumín potláča vytváranie nitrosamínu a tvorbu aflatoxínu, ktoré sú spojené so zvýšeným rizikom vzniku niektorých rakovín.

Ďalším plusom je, že je to antioxidant, ktorý obsahuje flavonoidy, ktoré pomáhajú odstraňovať voľné radikály.

Kurkumín potláča uvoľňovanie histamínu, čo spôsobuje úľavu u pacientov s alergiami, ekzémami a astmou

Kurkumín potláča uvoľňovanie histamínu zo žírnych buniek.  Histamín podporuje vzik napríklad ekzémov a preto kurkuma je vynikajúca pre tých, ktorí trpia na výskyt ekzémov. Okrem toho histamín zvyšuje zápal a podporuje zúženie jemných svalov u pacientov s astmou. Preto je vynikajúci aj pre nich, keďže poltáča jeho uvoľňovanie.

Kurkumín pomáha pri psoriáze a kožných ochoreniach

V Ajurvéde a v Čínskej tradičnej medicíne používajú kurkumu na liečbu kožných ochorení ako akné, alebo psoriáza. Testovanie kurkumínu na psoriázu ešte prebieha. 

Zvýšenie dlhovekosti

Počas výskumu na myšiach sa zistilo, že kurkumín predĺžil život myší o 12%. Ďalšie štúdie, ktoré boli vykonané na hlístach tiež dokázali predĺženie života a za túto vlastnosť vďačí kurkumín jeho antioxidačným vlastnostiam. 

Kurkumín od Kingray Home Cures 400mg

Kingray ponúka najčistejší kurkumín na trhu od Home Cures. Výrobca garantuje 99,7% kvalitného čistotého kurkumínu. Kurkumín nemá žiadnu chuť ani vôňu. Preto je vhodný a jednoduchý na konzumáciu aj pre deti, alebo zvieratá. Kurkumín 99TM je vyrobený patentovaným tajným procesom, ktorý garantuje jeho vysokú čistotu. Ľahko sa rozpúšťa a absorbuje.

Dávkovanie: 400-1800mg

Prvý týždeň: 1 kapsula 400mg

Druhý týždeň: 2 kapsuly, jedna ráno a druhá večer

Tretí týždeň: 3 kapsuly, každá po 400mg

Štvrtý a ďalší týžden: Max. 4 kapsuly, ktoré obsahujú 1600mg kurkumínu

Zľavový kupón:

Pri prvej objednávke nad 40,00 EUR viete využiť zľavu 10,00 EUR počas objednávky v časti Kupóny. Vložte kód: CD2YB51Y

Zverejnené 2016-10-12 by Martina Home, Články o zdraví 0 1377

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.

Posledné komentáre

Vyhľadávací blog

Related articles

Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa