Anti-aging diéta, alebo diéta na zamedzenie predčasného starnutia

Anti-aging diéta, alebo diéta na zamedzenie predčasného starnutia

Anti-aging diéta, alebo diéta na zamedzenie predčasného starnutia

Strava je veľmi dôležitá nielen pre naše zdravie, ale aj pre našu pleť. Niektoré potraviny spôsobujú predčasné starnutie a nadmernú produkciu vrások a niektoré potraviny vrásky naopak potláčajú a sú ich prevenciou. Naučíme vás ako kombinovať diétu a ktoré potraviny by ste mali konzumovať denne. 

1. Obmedzte potraviny, ktoré podporujú tvorbu zápalov

Medzi základné zložky, ktoré majú vplyv na vytváranie zápalov patrí glutén, mliečne výrobky a biely cukor.

Glutén, lepok:

Skúste siahnuť po bezgluténových výrobkoch a bez pridaného cukru. Nemusíte mať celiakiu, aby ste obmedzili lepok.

Cukor:

Nahraďte cukor stéviou, alebo aspoň kokosovým cukrom. Cukor je jeden z najhorších potravín na tvorbu vrások.

Mliečne výrobky:

Z mliečnych výrobkov si dajte radšej pravý mliečny jogurt s probiotickými kultúrami namiesto syrov, mlieka a masla. Vynikajúci je aj kefír. Ak neobľubujete tieto produkty, tak konzumujte probiotiká, ktoré vaše trávenie potrebuje. Problémy s trávením sa vždy objavia aj na pleti.

2. Siahnite po kokosovom oleji

Kokosový olej je zdravý a je vynikajúci na vonkajšie a vnútorné použitie. Má skvelé hydratačné vlastnosti, zabíja kandidu v črevách, ktorá je tiež zodpovedná za urýchlenie starnutia a udržiava mozgové bunky zdravé a vitálne ako aj kožné bunky. Môžete si ho nanášať niekoľko krát do týždňa na pokožku, alebo si môžete pridať každý deň jednu lyžičku do kávy.

3. Doplnok s omega 3-6-9

Omega je veľmi dôležité nielen pre mozog, ale aj pre pokožku. Nachádza sa aj v bunkových stenách pokožky. Pri jeho nedostatku pokožka je málo hydratovaná a trpí. Preto sa odporúča konzumovať ryby ako losos, orechy, semiačka, kokosový olej, olivový olej, avokádo, ako aj výživové doplnky, ktoré obsahujú všetky tri zložky.

4. Aminokyseliny

Oslabovanie kolagénu a elastínu v pokožke prichádza s vekom a podporuje tvorbu vrások. Aminokyseliny pomáhajú posilňovať štruktúru pokožky a kožných buniek. Kingray vytvoril Bioquant aminokomplex, ktorý je vynikajúci nielen na cievy, ale aj na pokožku. Obsahuje 4 druhy aminokyselín, ktoré telo s narastajúcim vekom potrebuje.

5. Zelené potraviny

Zelené potraviny sú plné vitamínov, antioxidantov a protizápalových zložiek, ktoré zlepšujú kvalitu pleti a jej vzhľad. Brokolica, kel, špenát, rukola a iné zelené potraviny sú skvelým prostriedkom ako zamedziť starnutiu pleti a tela. Odporúča sa aj pitie zelených smoothie aspoň raz do týždňa na rýchle dodanie potrebných látok a ich rýchle absorbovanie.

6. Zelený čaj

Pitie zeleného čaju nielenže ničí toxíny a škodlivé bunky v tele, ale prospieva aj pokožke. Obsahuje polyfenoly ktoré ochraňujú pleť pred predčasným starnutím, hydratujú pokožku a dodávajú jej antioxidanty. Okrem toho má proti-nádorové účinky.

7. Zelený jačmeň

Zelený jačmeň je detoxikácia, ktorá odstraňuje toxíny, ale aj doplnok plný živín, vitamínov a antioxidantov. Okrem toho obsahuje chlorofyl, ktorý je skvelý na pokožku, ale aj na celé telo a trávenie.

8. Kolagén

Kolagénové doplnky sú ideálne na dodanie potrebného kolagénu, ktorý sa vekom stráca. Kolagén nájdete v našom výživovom doplnku Bioquant kolagén komplex, ktorý vám doplní chýbajúci kolagén do kĺbov a pokožky.

9. Voda

Pokožka potrebuje dostatok vody, aby mohla tvoriť kolagén a elastín. Pri nedostatku vody pokožka je zvráskavená a olupuje sa. Vrásky sa tvoria 10 krát rýchlejšie. Preto pokožka potrebuje vodu.

Trojica pre pokožku

Nato, aby pokožka bola zdravá potrebuje:

  1.      Anti-aging diétu s dostatočným príjmom vody
  2.      Správne zvolenú kozmetiku
  3.      Tvárovú gymnastiku, alebo jógu

Kozmetika podľa veku:

  •       20-35 rokov: kyselina hyalurónová (1 účinná látka)
  •       35-45 rokov: kyselina hyalurónová, retinol (2 účinné látky)
  •       nad 45 rokov: kyselina hyalurónová, peptid Matrixyl 3000, peptid Syn-Coll (3 účinné látky)

Záver:

Dodržiavaním správnej diéty nielen schudnete, ale aj pokožka sa zlepší. Aplikovaním správne zvolenej kozmetiky tiež docielite mladistvý vzhľad, zlepšenú hydratáciu pleti a zvýšenú tvorbu kyseliny hyalurónovej a kolagénu.

Zľavový kupón:

Pri prvej objednávke nad 40,00 EUR viete využiť zľavu 10,00 EUR počas objednávky v časti Kupóny. Vložte kód: CD2YB51Y

Zverejnené 2016-09-07 by Martina Home, Články o kráse 0 1313

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.
Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa