Odstránenie kruhov pod očami

Odstránenie kruhov pod očami

Odstránenie kruhov pod očami

Kruhy pod očami sú estetický problém, ktorý trápi mnohých ľudí a nevedia sa ich zbaviť. Sú výsledkom mnohých kombinovaných faktorov a sú zároveň signálom, že sa s našim telom a pokožkou niečo deje, čo musíme riešiť. 

Príčina kruhov pod očami

Väčšinou sa nejedná o veľmi závažný zdravotný problém, ale ak sú kruhy pod očami veľmi viditeľné, očí sú napuchnuté a bolia, sú napuchnuté aj iné časti tela ako napríklad ruky a nohy, tak je na mieste sa poradiť s lekárom. Niekedy sa môže jednať o problémy so štítnou žľazou, môžete mať alergiu, alebo infekciu.

Keď starneme, štruktúra pokožky sa oslabuje ako aj svaly okolo viečok a očí. Pokožka sa môže prehlbovať a stenšovať. Pod očami sa môže hromadiť tekutina a výsledkom je mierny opuch pod očami. Tento proces ovplyvňuje viacero faktorov.

Príčiny kruhov pod očami

·       Zadržiavanie vody ( napríklad z dôvodu hormonálnych zmien a z nadmernej konzumácie solí)

·       Nedostatok spánku

·       Alergie, ekzémy, dermatitída

·       Dedičnosť

Kruhy pod očami a vitamíny

Niekedy kruhy pod očami sú výsledkom deficitu vitamínov ako je napríklad železo alebo vitamín K či dokonca minerálov. 

Železo: Nedostatok železa spôsobuje tmavé kruhy pod očami. Železo nesie kyslík a nedostatok železa môže znamenať, že bunky majú nedostatok kyslíka. Druhým znakom anémie je biela, nezdravo-vyzerajúca, bledá pokožka. Ak ste na sebe spozorovali bledú pleť a tmavé kruhy pod očami, dajte si vyšetriť železo a hemoglobín, lebo aj mierna anémia spôsobuje kruhy pod očami, ale aj ďalší rad zdravotných problémov ako malátnosť, únavu a vyčerpanosť.

Vitamín K: Tento vitamín je častá ingrediencia v kozmetických produktoch na odstraňovanie vrások, zamedzenie starnutia a odstraňovanie kruhov pod očami.Vitamín K je vlastne anti-koagulant, ktorý posiľňuje krvné cievy a chráni cievy pred poškodením. Okrem toho nedostatok vitamínu K spôsobuje praskanie kapilár, čo je tiež dôvodom kruhov pod očami. Preto očný gél, alebo krém s obsahom vitamínu K je skvelou prevenciou kruhov pod očami.

Vitamín E: Tento anti-oxidant je veľmi častou ingredienciou krémov, gélov a sér, pretože omladzuje pokožku a ochraňuje ju pred voľnými radikálmi. Okrem toho pomáha redukovať vrásky, kruhy pod očami ako aj opuchy okolo očí. 

Vitamín C a A: Zlepšujú štruktúru pleti a odstraňujú ukladanie tekutiny v pokožke a tým odstraňujú opuchy. Okrem toho podporujú tvorbu kolagénu a zlepšujú štruktúru pleti.

Ďalšie vitamíny a minerály: Každý vitamín a minerál, ktorý vplýva na pleť a jej kvalitu zlepšuje štruktúru pleti a jej funkcie. Preto pleť potrebuje aj vitamínovú kúru aspoň raz za 3 mesiace, ktorá sa aplikuje priamo na pokožku, aby ju pokožka dokázala čo najviac využiť. Takúto vitamínou kúru nájdete napríklad v ampulkách Wellmaxx Koncentrát s vitamínmi.

Wellmaxx koncentrát s vitamínmi obsahuje 7 ampuliek po 2ml, ktoré môžete aplikovať na pleť ráno a večer po vyčistení pleti. Obsahujú: B, H, C, E, A, F

Ako sa zbaviť kruhov pod očami

Ak sa chcete zbaviť kruhov pod očami, mali by ste urobiť nasledovné zmeny:

·       Pite 2 litre vody denne

·       Obmedzte príjem solí

·       Doprajte pleti vitamínovú kúru

·       Zakúpte si vhodný očný krém alebo gél

Krém na kruhy pod očami pre mužov

Existujú aj špeciálne krémy a gély pre mužov, ktoré odstraňujú kruhy pod očami, avšak okrem toho, že obsahujú rovnaké ingrediencie na kruhy pod očami ako gély a krémy, ktoré sú unisex obsahujú aj pánsku fragnance, ktorá môže pokožku pod očami dráždiť. Nie je nutnosťou kupovať špeciálne prípravky, ktoré sú určené špeciálne pre ženy a mužov.

Odporúčania na kozmetické prípravky unisex určené na vrásky, ale aj na kruhy pod očami

Wellmaxx Cellular Lift očný krém:

·       Najpredávanejší a najobľúbenejší očný krém s okamžitým účinkom. Už po prvej aplikácií na vyčistenú pleť pred spaním ráno uvidíte prvé výsledky.

·       Obsahuje peptid vinci 02, peptid Matrixyl 3000, peptid regu-age

·       Vinci 02 a Matrixyl sú určené na odstraňovanie hlbokých vrások.

·       Regu-age sa používa na odstraňovanie opuchov a kruhov pod očami. 

Wellmaxx Detoxikačný očný krém:

·       Je špeciálne určený na odstraňovanie toxínov a odpadových látok okolo očí a na zlepšenie pohybu lymfy. Následne sa odstraňuje opuch okolo očí a kruhy miznú.

·       Obsahuje celldetox, extrakt z morského planktónu, extrakt euphrasia, extrakt ash bark.

Zverejnené 2016-08-02 by Martina Home, Články o kráse 0 3405

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.

Posledné komentáre

Vyhľadávací blog

Related articles

Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa