Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová

kyselina hyaluronováPotrebuje vaša pleť kyselinu hyaluronovú?

Kozmetické firmy ju milujú. Je proste všade. Nie len v injekciách na výplň vrások, ale aj v kozmetických preparátoch na pleť – v krémoch, sérach, v čistiacich prípravkoch a emulziách, v pleťových maskách a v hydratačných pleťových mliekach. Populárna kyselina hyaluronová o ktorej sa všade píše a hovorí nevedome formou reklamy preniká do našich myslí ako „zázračná látka proti vráskam a na oddialenie starnutia pleti“. Aj Vás už dostala? Prišiel čas objasniť jej účinky. 

Čo je to kyselina hyaluronová?

V prvom rade to nie je kyselina v zmysle ako populárne kyseliny napr. kyselina salicilová alebo glykolová, ktoré odstraňujú odumreté bunky kože. Funguje úplne inak. Kyselina hyaluronová je prirodzene vyskytujúci sa polysacharid v ľudskom tele, ktorý funguje ako odpružovací a mazací prostriedok pre naše kĺby, nervy, pokožku, vlasy a oči.

Kyselina hyaluronová je nesmierne dôležitá pre kožu, pretože skoro až 50 percent jej obsahu v tele je v koži. Kyselina hyaluronová je viskózna gélovitá hmota, ktorá robí kožu plnou, jemnou a vláčnou.

Aspoň teda na chvílu. Na nešťastie jej množstvo v tele s pribúdajúcim vekom klesá a objavujú sa prvé vrásky a linky, pokožke začína byť suchšia a menej pevná. A to je dôvod, prečo kozmetické firmy vyvíjajú kozmetické preparáty, aby ju doplnili a obnovili stratené zásoby.

Je pravda, že kyselina hyaluronová je ako želé. Nasiaknutím vodou zväčší svoj vlastný objem až na 1000-násobok. Kyselinu hyaluronovú proste musí milovať každý. Žiadna iná látka to nedokáže. 

kyselina hyaluronováJe kyselina hyaluronová naozaj tá najlepšia látka, ktorá dokáže oddialiť starnutie pleti? 

Kyselina hyaluronová aplikovaná pod vrásky injekčne vyhladí vrásky na 3-12 mesiacov. Kyselina hyaluronová aplikovaná vo forme pleťových preparátov si hravo poradí s jemnými vráskami pokiaľ obsahuje kombináciu nízkomolekulárnej aj vysokomolekulárnej kyseliny hyaluronovej. Veľké molekuly rozvinú svoj objem v plytších štruktúrach kože, menšie molekuly idú hlbšie. Ale neverte tomu, že vyhladí hlboké vrásky. To dokážu napríklad niektoré peptidy alebo retinol.

Kombinácia účinných látok je riešením hlbokých vrások

Peptidy a Retinol sú jednoznačne špička na hlboké vrásky. Najlepší účinok sa dosahuje v kombinácii s kyselinou hyaluronovou, ktorá má bezpochyby vynikajúci hydratačný potenciál. Takže peptidy + kyselina hyaluronová alebo retinol + kyselina hyalurnová sú tá najlepšia voľba. Peptidy aj Retinol stimulujú tvorbu kolagénu a tvorbu vlastnej kyseliny hyaluronovej a kyselina hyaluronová v preparátoch prepožičiava vlhkosť, ktorú koža potrebuje – aj samotný kolagén – aby bola plná, pružná a jemná.

Odporúčame Devee Retinol, ktoré kombinuje nízkomolekulárnu a vysokomolekulárnu kyselinu hyaluronovú s retinolom a s retynyl palmitátom. Na hlboké vrásky je Devee Retinol sérum kvalitná voľba.

retinolDruhou alternatívou sú peptidy s kyselinou hyaluronovou. Wellmaxx Cellular lift peptidy sérum obsahuje aj kyselinu hyaluronovú a na redukciu vrások sú jednoznačne to naj. V testovaní Wellmaxx dosiahla najlepšie výsledky testov. Jednička proti vráskam z produkcie Wellmaxx. 

Treťou voľbou je Wellmaxx Hyaluron Collagen Booster, ktorý kombinuje viac kyseliny hyaluronovej a na druhom mieste výber kvalitných peptidov a je nesmierne účinný aj na stredne hlboké až hlboké vrásky. V testovaní Wellmaxx obstál na druhom mieste. 

Hoci účinky kyseliny hyaluronovej sú limitované a je skôr vhodná na jemné vrásky odporúčame ju všetkým ako vynikajúci a jedinečný hydratačný prostriedok. Hydratovaná pleť stárne oveľa pomalšie.

kyselina hyaluronováKyselina hyaluronová je síce hydratačná ale viaže vodu a prepožičiava ju ďalej tkanivám, ktoré ju potrebujú – napríklad kolagénu. Ale naviazaním vody má jemne „vysušujúci“ efekt na pleti, hoci vo vnútri kože je nasiaknutá ako „špongia“ a hydratuje tkanivá. Vysušujúci efekt spôsobuje predovšetkým gél s kyselinou hyaluronovou, pretože kyselina hyaluronová v géle je vysoko koncentrovaná. Ostatné hyaluronové produkty napríklad krém, sérum a očný krém s kyselinou hyaluronovou obsahujú zväčša aj iné účinné látky a vzácne oleje, takže pleť je hydratovaná aj zvonku.

Prečo nezanevrieť na kyselinu hyaluronovú hoci nie je tou správnou odpoveďou na redukciu hlbokých vrások?

Hoci kyselina hyaluronová nie je "top produkt" na redukciu hlbokých vrások je vynikajúca voľba pre dámy vo veku 25 až 40 rokov, alebo na jemné vrásky a suchšiu pleť. Jej hydratačný charakter ju robí výborným anti-aging produktom a preto je kyselina hyaluronová vynikajúcou voľbou pre mladšie dámy pre oddialenie stárnutia pleti kvalitnou hydratáciou. 

Odporúčame produkty s kyselinou hyaluronovou:

Wellmaxx Hyaluron

Devee Hyaluron

Zverejnené 2016-02-12 by Kingray, 12.2.2016 Home, Články o kráse 0 5281

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.

Posledné komentáre

Vyhľadávací blog

Related articles

Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa