Červené svetlo stimuluje tvorbu kolagénu a redukuje vrásky na tvári. Ktorý prístroj si vybrať?

Červené svetlo stimuluje tvorbu kolagénu a redukuje vrásky na tvári. Ktorý prístroj si vybrať?

svetlo

Čo je vlastne svetlo?

Svetlo je energia. Každé svetlo emitované z laserovej diódy, LED diód, žiarovky, neónky či zo slnka je vytvárané energiou a  predstavuje energiu. Fotóny sa tvoria ak elektróny preskakujú na nižšie dráhy a vtedy sa uvoľňuje energia vo forme fotónov. Aká veľká je táto energia to ovplyvňuje frekvenciu fotónu a teda aj farbu svetla takýchto fotónov.  Farba je typická pre danú látku ktorá fotóny emituje, iný druh atómov emituje inú farbu.  

Terapia svetlom ovplyvňuje kožné bunky 

Terapia svetlom alebo fotónová terapia využíva rôzne farby, ktoré majú rôzne vlnové dĺžky (súvis s frekvenciou) s rôznym výkonom na ovplyvňovanie buniek napríklad aj kožných. Mnohé faktory ovplyvňujú kvalitu svetla a jeho vplyv na kožné bunky. Cieľom tohto článku je priblížiť možnosti stimulovania kožných buniek, metabolických procesov a funkcií kože terapiou svetlom a porovnať zariadenia, ktoré sú na trhu dostupné. Porovnáme tri prístroje, ktoré emitujú červené svetlo, ktoré je najefektívnejšie na tvorbu kolagénu a redukovanie vrások a tvári, aby ste sa ľahšie orientovali, pokiaľ zvažujete kúpu podobných prístrojov.  

Farby svetla na ošetrovanie pokožky: obnova kolagénu je možná aj vďaka svetlu.

farby svetla kolagén červené svetloModré svetlo má chladivý, anti-bakteriálny a dezinfekčný účinok a používa sa na ošetrovanie zápalových procesov na pokožke napríklad na akné, hnisavé infekcie, pri popáleninách atď. Preniká do pokožky najplytšie lebo sa silne absorbuje povrchom pokožky.  

Zelené svetlo ma upokojujúci a energizujúci účinok. Zvyšuje energiu. Zelené svetlo je vhodné na unavenú pleť bez vitality, ale energiu potrebujú všetky bunky, takže sa odporúča jednoznačne každému.  

Červené svetlo zlepšuje prekrvenie v pokožke a aktivuje tvorbu kolagénu. Preniká hlboko a ovplyvňuje najväčšie množstvo tkaniva.

Infračervené svetlo preniká hlbšie ako červené, absorbuje sa molekulami vody ale s rastúcimi vlnovými dĺžkami absorpcia molekulami vody narastá a preto sa hĺbka vniku skracuje. Pri vlnových dĺžkach smerom k mikrovlnám už získava schopnosť natáčať molekuly vody a tak ohrievať látky s obsahom vody od ich povrchu.  

Vynikajúca je kombinácia svetiel. Pri akné a zápalových ošetreniach by sa malo skombinovať viacero svetiel napr. červené svetlo a modré svetlo. Modré má schopnosť zabíjať akné baktérie a červené energizuje tkanivo, zlepšuje mikrocirkuláciu a teda aj detoxikáciu v problémovej oblasti. Na vrásky vyskúšajte modré svetlo, následne použite zelené a nakoniec červené.  Červené energizuje bunky a teda aj kolagénové bunky zlepšujú tvorbu energie ATP a stávajú sa aktívnejšie. Vhodná je aj striedavá kombinácia viacerých svetiel, ktoré ošetrujú striedavo a hĺbka prieniku sa rýchlo mení. 

Definícia polarizácie

Najprv si povedzme čo je polarizácia – je vlastne usporiadanie smeru kmitov svetla určitým smerom a výsledkom je určitá organizácia smeru jeho kmitov. Ak je svetlo produkované tak, že sa tvorí len jednou vlnovou dĺžkou, je to svetlo monochromatické a ak pridáme to, že všetky fotóny kmitajú súčasne rovnako a nemenne,  tak to je laser. S organizáciou vlastností svetla narastá schopnosť jeho účinkov na hmotu, či už živú alebo neživú. Podľa účelu môžeme hovoriť o stimulatívnych účinkoch svetla – definuje to pojem „foto-bio-stimulácia“ alebo „foto-bio-modulácia“ až po deštrukčné účinky svetla na účely rezania kovov, zváranie alebo aj rezanie  alebo  odparovanie tkanív v chirurgii. Preto v použití svetla vzhľadom k tomu, čo chceme dosiahnuť treba zvažovať ako svetlo funguje a aké látky chceme ovplyvňovať a za akým účelom.

Klasické svetlo produkovali žiarovky. Obsahovali veľké spektrum vlnových dĺžok ktoré bolo podobné slnečnému svetlu a bolo veľmi vhodné pre oči. Halogénové žiarovky sa používajú na niektoré aplikácie či už osvetlenie alebo sa ich svetlo dá polarizovať a tak organizovať jeho vlastnosti. LED posunuli vlastnosti smerom k úzkopásmovosti a vyrábajú sa LED s užšími alebo širšími spektrami farieb. Celkom úzke spektrum má laser a kvalitné lasery majú len jednu vlnovú dlžku na ktorej vyžarujú svetelnú energiu.

Ktoré svetlo je lepšie? Polarizované, nepolarizované LED svetlo alebo laser?

žehlička na pleťNepolarizované LED svetlo

Nepolarizované LED svetlo produkujú napríklad žehličky na pleť s funkciou fotónovej terapie a fotónové masky. U žehličiek je výhodou rozmanitosť funkcií na ošetrovanie pokožky napríklad ultrazvuk, galvanoterapia, elektroporácia, masáž, biowave technológia atď.. Fotónová maska má nastaviteľnú intenzitu a skladá sa z viac LED diód, ktoré ožarujú naraz celú plochu tváre. Kombinujú viaceré vlnové dĺžky – zelenú, modrú a červenú. LED svetlo - nepolarizované sa rozplýva vo viacerých smeroch, je určené na ošetrovanie pokožky povrchovo napríklad vrások alebo akné.  

Polarizované LED svetlo  

polarizovaná biolampaPolarizované LED svetlo produkujú napríklad biolampy, ktoré sú na rozdiel od žehličiek na pleť pozostávajúce z LED diód prekrytých polarizačnou fóliou. Polarizácia usmerňuje svetlo jedným smerom, takže svetlo získava schopnosť lepšie ovplyvňovať ľudské bunky ako to je pri žehličkách na pleť. Niektoré moderné biolampy napríklad Stimlight a Biogene majú zrkadlové odrazy v troch rovinách (svetlo sa nevytráca, ale odráža späť do pokožky a kmitá medzi pokožkou a hlavicou biolampy), pričom sú to modely bez polarizácie alebo s polarizáciou, ak sa pridá polarizácia, ako to je aj u biolámp Stimlight a Biogene, tak približne 50% svetelného výkonu sa stráca v polarizačnom filtri, ale výstupné svetlo je vysoko-organizované a kmitá už  len jedným smerom. Takže pokiaľ je biolampa v priamom styku s pokožkou, svetlo je absorbované pokožkou v maximálnej možnej miere a straty svetla sú minimálne resp. zredukované, ako sa len dá.  Biolampy Stimlight a Biogene kombinujú červené, modré a zelené svetlo a umožňujú nastaviť pulzný alebo kontinuálny režim, pričom pulzný je určený na intenzívnejšiu stimuláciu akupunktúrnych bodov. Výhodou týchto biolámp je, že sú použiteľné nie len na pokožku, ale pomôžu aj pri ošetrení kožných ochorení a rôznych druhov bolesti – využije ich celá rodina nie len na zlepšenie stavu pokožky, ale aj na zlepšenie celkového zdravia. Takže v biolampe okrem pomocníka pre krásu získavate aj pomocníka pre zdravie. 

Laserové svetlo

bioquant svetloVytvára fotóny, ktoré sú koherentné, monochromatické a polarizované a majú schopnosť interferencie. Laserové svetlo sa rovnako ako LED svetlo môže používať na ožarovanie pokožky, je vynikajúce aj na ožarovanie otvorených rán, projekciu orgánov, akupunktúrnych bodov. Na pokožke aktivuje syntézu kolagénu a hojivý efekt.

Poradie pre aplikácie na pokožku by sme stanovili nasledovne: Lasery, biolampy s  LED, biolampy klasické,  LED svetlá, podľa niektorých štúdií rozdiely v účinkoch pri aplikácii na pokožku nie sú príliš veľké.

červené svetlo stimuluje kolagén Avšak pokožka sa dá ovplyvňovať aj ožarovaním zvnútra. Inou oblasťou je teda použitie laserov na ovplyvňovanie podkožných tkanív alebo krvi, kde lasery sú jednoznačne najlepším riešením. Laserové svetlo napríklad produkované prístrojom Bioquant NS je červené, ale kvalitatívne úplne iné ako LED svetlo a taktiež iné ako produkujú bežné lasery. Tajomstvo tkvie v tom, že kombinácia laserovej diódy a optiky ovplyvňuje svetlo tak, aby sa dosahoval čo najlepší efekt na účel určenia a to je laserové ožarovanie krvi.  Používa sa aplikátor určený na ožarovanie krvi cez nosovú dutinu a ovplyvňuje krv. Krv ovplyvňuje každú živú bunku v organizme a preto je efekt systémový – ovplyvňujú sa tkanivá, orgány, systémy, teda celkové zdravie. Bioquant NS cez nosovú dutinu „prečisťuje“ krv, zlepšuje okysličenie a výživu, detoxikačné mechanizmy a takto ovplyvňuje všetky bunky vrátane kožných. Bioquant NS je teda laserový prístroj, ktorým sa dá urobiť veľa, zlepšiť stav pokožky zvnútra, pretože aj pokožka je vyživovaná zvnútra krvou. Zvonku sa na ňu môžu aplikovať svetlá podľa vašej voľby a taktiež vyživujúce krémy a prípravky.  Takže okrem pomocníka pre krásu s prístrojom BIOquant NS získavate prístroj, ktorým si udržujete dlhodobé zdravie celého tela, nielen pokožky. 

Na záver: 

Liečba svetlom je veľmi efektívna a funguje. Závisí na Vás, či chcete prístroj, ktorý ošetruje len pokožku, alebo prístroj, ktorý využijete aj na povrchové rany a odstraňovanie bolestí, alebo komplexné riešenie, ktorým ovplyvňujete celkové zdravie systémovo zvnútra.

Zľavový kupón:

Pri prvej objednávke nad 40,00 EUR viete využiť zľavu 10,00 EUR počas objednávky v časti Kupóny. Vložte kód: CD2YB51Y

Zverejnené 2016-06-17 by Lucia Home, Články o kráse 0 4797

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.
Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa