Aminokyseliny na roztiahnutie ciev (vazodilatáciu)

Aminokyseliny na roztiahnutie ciev (vazodilatáciu)

na rozšírenie ciev

Výživový doplnok, ktorý nie je liek a predsa dokáže pomôcť rozšíriť cievy!

Predstavujeme "BIOquant amino komplex", jedinečný komplex aminokyselín, ktorý je vhodný pomocník pre ľudí so srdcovocievnymi alebo mozgovocievnymi ochoreniami pre rozšírenie zúžených ciev.

Jedná sa o zmes aminokyselín, ktoré účinne zlepšujú relaxáciu ciev a tým spôsobujú vazodilatáciu. Tento proces je dôležitý napríklad pri pacientoch s vysokým krvným tlakom, aterosklerózou, alebo cukrovkou.

4 dôležité aminokyseliny v BIOquant amino komplexe:

 •       Acetyl L-karnitín
 •       L-citrulín malát
 •       L-arginín
 •       L-ornitín

rozšírenie cievACETYL L-KARNITÍN

Čo je Acetyl L-karnitín a kde sa nachádza?

Nazýva sa aj ALCAR, alebo ALC. Je to forma L-karnitínu, ktorú si telo vytvára samo, ale často sa konzumuje aj vo forme výživových doplnkov na doplnenie zásob pre telo. ALC sa rozkladá v krvi na karnitín, ktorý telo využíva na transportovanie mastných kyselín do mitochondrií na jeho rozloženie.

Aké je využitie Acetyl L-Karnitínu?

ALCAR je efektívny ako posiľňovač mozgu vďaka jeho schopnosti zvýšiť čulosť (ostražitosť) a mitochondriálnu kapacitu a zároveň podporuje a zlepšuje funkcie neurónov (nervových buniek). Okrem toho sa preukázalo, že je veľmi efektívny pri zmierňovaní symptómov starnutia, pomáha pacientom s miernou formou demencie a Parkinsonovej choroby.  ALCAR tiež zlepšuje citlivosť na inzulín a ochraňuje neuróny a preto je vhodný ako prevencia cukrovky, ale aj pomáha pacientom s týmto ochorením, alebo pacientom s diabetickou neuropatiou. Tiež sa preukázalo, že zlepšuje zdravie ciev a preto sa odporúča aj pre ľudí, ktorí majú ochorenia cievneho systému.

Je vhodný pre nasledovné skupiny ľudí:

 •       Pacienti s neurologickými a neurodegeneratívnymi ochoreniami (prevencia a pomoc pri demencii a Parkinsonovej chorobe)
 •       Pacienti s cukrovkou a následnou diabetickou neuropatiou (prevencia a pomoc pri tomto ochorení)
 •       Pacientom s ochoreniami cievneho systému

Ako vedci pokročili so skúmaním Acetyl L-Karnitínu?

 •       ALCAR je skúmaný ako potencionálny doplnok pri ochorení demencia a Parkinsonova choroba a výskumy stále pokračujú.
 •       Niektoré výskumy preukázali účinok pri periferálnej neuropatickej bolesti, ale výskumy stále pokračujú, pretože prvotné výsledky boli viac ako pozitívne.
 •       V marci 2015 bol robený výskum, ktorý preukázal zlepšenie ochorenia tinitus, avšak ďalšie výskumy budú prebiehať v nasledovných rokoch a budeme vás o nich informovať.
 •       Niektorí vedci skúmali túto zložku pri ochoreniach štítnej žlazy, kde sa preukázalo, že pomáha pri liečbe hypertyreózy a pacienti s hypotyreózou by mali byť opatrní. 

L-CITRULÍN MALTÁT

L-citrulín maltát, druhá aminokyselina tohto komplexu, čo to vlastne je?

L citrulín je aminokyselina, ktorú telo vie vyprodukovať, ale nachádza sa napríklad aj v červenom melóne. Naše telo konvertuje L-citrulín najskôr cez trávenie na Citrulín, enzýmy v pečeni ho konvertujú na L-arginín a ďalšie enzýmy ho konvertujú na kysličník dusnatý. Kysličník dusnatý je vazodilatátor(vyvoláva roztiahnutie ciev), ochraňuje telo pred srdcovocievnymi ochoreniami a znižuje vysoký krvný tlak. Okrem toho zlepšuje prívod krvi a kyslíka do všetkých orgánov.

Pri ktorých ochoreniách L-citrulín pomáha?

 •       Neurodegeneratívne ochorenia ako Alzheimer, demencia, Parkinson
 •       Ochorenia cievneho systému ako vysoký krvný tlak
 •       Ochorenia endokrinného systému ako cukrovka
 •       Pomáha športovcom zvýšiť výkon a dodať telu viacej energie

 L-ARGINÍN

L-arginín, tretia aminokyselina tohto komplexu, ako vlastne účinkuje?

L-arginín je aminokyselina, ktorú telo získava z konzumácie napríklad červeného mäsa, z rýb a mliečnych produktov. Ako už bolo spomenuté, L-arginín sa pomocou enzýmov v pečeni premieňa na oxid dusnatý, ktorý je vazodilatátor a rozťahuje cievy, čím vlastne znižuje vysoký krvný tlak a zlepšuje prekrvenie a okysličenie orgánov, tkanív a buniek. 

Pri ktorých ochoreniach L-arginín pomáha?

 •       Srdcovocievne ochorenia (bolesť na hrudi, vysoký krvný tlak, ochorenia srdcovej tepny atď.)
 •       Prevencia prechladnutia, chrípky, zlepšenie funkcií obličiek, posiľnenie imunitného systému

L-ORNITÍN

L-ornitín, posledná aminokyselina tohto komplexu, čo to vlastne je?

Ornitín je ďalšia aminokyselina, ktorá je veľmi dôležitá a organizmus si ju vie do určitej miery vytvoriť, ak sú nastolené správne podmienky v tele. Pečeňové bunky produkujú ornitín z arginínu, ale ornitín sa nacháza aj v mäse, rybách vajíčkach a mliečnych produktoch.

Ornitín je dôležitý pri odstraňovaní odpadových látok z tela. Keď telo rozkladá dusík (nachádza sa napríklad v proteínoch), výsledkom je vedľajší produkt amoniak (čpavok). Pokiaľ sa amoniak z tela neodstráni, tak môže byť pre telo toxický. Pečeň konvertuje amoniak do močoviny a na tento proces je potrebný ornitín. Ak je ornitínu málo, amoniak sa hromadí v krvi a spôsobuje zdravotné problémy.

Zverejnené 2016-05-11 by Martina Home, Články o zdraví, Články o srdcovocievnych... 0 4490

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.

Posledné komentáre

Vyhľadávací blog

Related articles

Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa