Kozmetika podľa typu pleti – suchá pleť

Kozmetika podľa typu pleti – suchá pleť

Kozmetika podľa typu pleti – suchá pleť

sucha pokozka

Suchá pleť môže byť málo hydratovaná, môže mať porušenú schopnosť viazať vodu a môže mať sklon k rôznych dermatologických ochoreniam ako ekzémy. Suchá pleť nemusí mať menej vody ako normálna pleť, ale ju nedokáže využiť resp. hydratovať, ako by mala. Dlhé kúpanie vo vlhkom prostredí suchej pleti nepomôže, naopak, pokožka bude ešte suchšia ako pred kúpeľom.

Suchá pleť a starnutie

Ak sa suchá pleť nehydratuje, jej suchosť sa stupňuje a veľmi rýchlo starne. Vlastne suchá pleť starne najrýchlejšie zo všetkých ostatných typov pleti a vrásky sú najviac viditeľné. Keď sa k tomu prirátajú vplyvy počasia ako slnko, vietor a chlad, suchosť sa ešte znásobuje a dochá k tvorbe nových vrások. 

Symptómy suchej pleti

Suchá pleť sa dá omladiť, len sa treba o ňu starať. Suchá pleť je náchylná ku tvorbe fľakov, k svrbeniu, ktoré neprestáva, ku tvorbe ekzémov, infekcií, alebo začervenaniu. Ak spozorujete tieto symptómy, pouvažujte nad kozmetikou pre suchú pleť, napríklad organickou kozmetikou, ktorá neobsahuje parfémy a mydlá, ale len prírodné látky z ekologicky kontrolovaného poľnohospodárstva.

Suchá pleť vzniká aj z liekov, alebo ako následok ochorení

Suchá pleť môže byť spôsobená aj zvýšenou činnosťou štítnej žlazy alebo sa môže vyvinúť aj vekom. Môže byť spôsobená aj cukrovkou, liekmi na vysoký krvný tlak, štítnu žlazu, cholesterol, alebo cukor.

V prípad suchej pleti dodržiavajte tieto zásady pri starostlivosti o telo:

 •       Sprchujte sa každý druhý deň
 •       Sprchovanie by nemalo trvať dlhšie ako 10 minút
 •       Nepoužívajte horúcu vodu, ale skôr chladnejšiu
 •       Nepoužívajte škrabky, alebo špongie
 •       Použite telové mlieko po sprchovaní
 •       Dodržujte pitný režim 
 • Používajte hydratačné mlieko s kyselinou hyalurónovou ako Devee Body Lotion.

V prípad suchej pleti dodržiavajte tieto zásady pri starostlivosti o tvár:

 •       Tvár si umytte len 1x denne a použite organickú kozmetiku, ktorá neobsahuje parfémy, mydlá a iné látky, ktoré môžu spôsobiť začervenanie, alebo podráždenie
 •       Nepoužívajte peeling, ktorý obsahuje čiastočky, ktoré pleť podráždia, ale siahnite po enzýmovom peelingu, ktorý je vhodný na citlivú pleť.
 •       Používajte kozmetiku organického pôvodu vrátane látok ako kyselina hyalurónová, aloe vera, zelený čaj, olivový olej, argánový olej.
 •       Nepoužívajte kozmetiku s obsahom retinolu, alebo proretinolu, lebo môže pleť podráždiť. Odporúčame kozmetiku na báze kyseliny hyalurónovej ako Devee Hyaluron Rada.

Odporúčaná kozmetika pre suchú pleť:

Suchá pleť musí byť hydratovaná a preto sa odporúča siahnuť po kozmetike s obsahom kyseliny hyalurónovej s prírodnými olejmi. Kyselina hyalurónová dokáže viazať vodu, ktorú suchá pleť potrebuje. 

Čistenie pleti:

Pleť čistite len 1x denne, buď ráno, alebo večer.

 1.      Očistite si pleť hĺbkovo enzýmovým peelingom od Wellmaxx Hyaluron, ktorý je vhodný aj pre citlivú pleť. Pleť po použití nie je podráždená, ani začervenaná. Môžete siahnuť aj po organickej pene Wellmaxx Organics, ktorá obsahuje argánový a olivový olej. Obe sú vynikajúcou alternatívou pre citlivú a extra citlivú pleť.
 2.      Následne si pleť prejdite organickým tonikom Wellmaxx Organics.
 3.      Naneste Wellmaxx hyalurónový koncentrát s aloe vera, ak máte začervenané miesta, alebo akné, či drobné jazvičky, ktoré potrebujete zahojiť. V prípade vrások, naneste Wellmaxx koncentrát s ibištekom, ktorý pôsobí ako prírodný botox.
 4.      V ďalšom kroku naneste na pleť Devee Hyalurónové sérum, ktoré je vynikajúce na jemné a hlbšie vrásky. Okrem kyseliny hyalurónovej obsahuje aj hesperedín, ktorý pokožku upokojuje. Je vynikajúce aj na kruhy pod očami.
 5.      V poslednom kroku naneste Devee Hyalurónový krém Hydrokoncentrát, ktorý obsahuje zmes prírodných olejov a pokožku príjemne zvláčni.

 

 

 

 

Zverejnené 2016-04-01 by Martina Home, Články o kráse, Kozmetika podľa typu pleti 0 1022

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.
Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa