Kozmetika podľa typu pleti – mastná pleť

Kozmetika podľa typu pleti – mastná pleť

Kozmetika podľa typu pleti – mastná pleť

Ľudia s mastnejšou pleťou majú omnoho menej vrások, ako ľudia so suchou pleťou. Preto kozmetika proti vráskam sa odporúča od veku 30 rokov, pričom ľudia so suchou pleťou siahajú po kozmetike na vrásky už od veku 25 rokov. 

Ktorá je vhodná kozmetika na mastnú pleť?

Aloe vera

Kozmetika s obsahom aloe vera je vynikajúca, pretože urýchľuje hojenie akné a vyhladzuje drobné jazvičky na tváry. Okrem toho pomáha pri liečbe zápalov a upokojuje pleť.

Odporúčame Wellmaxx koncentrát s Aloe vera, ktorý obsahuje maximálnu koncentráciu tejto účinnej látky. Po aplikovaní tohto koncentrátu akné sa po jednej hodine stiahne a na druhý deň ho takmer nevidno.

Retinol

Druhý typ kozmetiky vhodný na mastnú pleť je kozmetika s obsahom retinolu, pretože znižuje činnosť mazových žliaz a tým znižuje tvorbu mazu. Retinol sa odporúča aj lekármi pri ťažkom stave akné vo forme tabletiek a pri ľahkom stave vo forme krémov.

Odporúčame Devee Retinol, ktorý obsahuje proretinol, ktorý pleť nevysušuje a nelúpe, ale podporuje tvorbu nových kožných buniek, produkciu kolagénu, čím dochádza k odstráneniu vrások, ale aj akné. Táto rada obsahuje sérum, denný krém, nočný krém a očný krém.

Čo dopomáha pri tvorbe mazu?

Genetika: Pokiaľ aj rodičia majú mastnú pleť, šanca je, že aj deti budú mať mastnejšiu pleť. Genetiku nevieme ovplyvniť, ale vieme produkciu mazu regulovať, resp. stimulovať použitím správne zvolenej kozmetiky.

Menštruácia: Počas svojich dní dochádza k zvýšeniu hormónov, ktoré vplývajú na vyššiu aktivitu mazových žliaz následkom čoho je vyššia produkcia mazu. Preto dochádza aj k zvýšenej tvorbe akné. Pred a počas menštruácii je dobré aplikovať Aloe vera niekoľko krát za deň.

Strava bohatá na tuky: Stravá bohatá na trans tuky a zvýšený podiel tukov má tiež vplyv na tvorbu mazu a preto sa odporúča upraviť jedálniček a konzumovať primerané množstvo zdravých tukov.

Počasie: Slnečné lúče tiež zvyšujú produkciu mazu, preto pred tým ako sa vyberiete vonku je potrebné pokožku ošetriť.

Čistenie mastnej pleti je základ

Pri mastnej pleti je dôležité čistenie ráno a večer, aby nedošlo k upchávaniu pórov. Je potrebné používať čistiace prípravky, ktoré nie sú mastné, ktoré nedráždia, ale aj ktoré neobsahujú mydlá. Ideálne sú prípravky s obsahom aloe vera.

  1.      Vyčistite si pleť organickou čistiacou penou Wellmaxx Organics, ktorá obsahuje len prírodné látky a pokožku upokojuje. Obsahuje argánový olej a olivový olej, ktoré pokožku hydratujú, ale nepremastňujú.
  2.      Následne si pleť prečistite Wellmaxx organickým tonikom, ktoré obsahuje aloe vera, ale aj iné pomocné látky.
  3.      Naneste si na pleť ampulky s aloe vera Wellmaxx koncentrát a nechajte vstrebať. Aloe vera pomáha pleti urýchliť hojenie a regeneráciu, kyselina hyalurónová pleť hydratuje a zvyšuje produkciu kolagénu.
  4.      Následne naneste devee retinol sérum, ktoré pomáha znižovať produkciu mazových žliaz a odstraňuje akné a vrásky. Sérum sa vstrebáva hlboko, pretože je tvorené drobnými molekulami narozdiel od gélov a krémov.
  5.      V poslednom kroku naneste devee retinol denný krém ráno a nočný krém večer, ktorý nie lenže odstraňuje maz, ale dodáva pokožke aj hydratáciu. Cez deň denný retinol krém pokožku ochraňuje a vytvára na nej ochranný film a v noci nočný krém pokožku regeneruje.
Zverejnené 2016-04-01 by Martina Home, Články o kráse, Kozmetika podľa typu pleti 0 1905

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.
Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa