Biolampa použitie

Biolampa použitie

Veľký článok o biolampách

V tomto článku nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o biolampách. Prezradíme vám aký je mechanizmu účinku a pri ktorých ochoreniach pomáha. Okrem toho sa dozviete ako cena ovplyvňuje kvalitu a ako použiť jednotlivé farby.

 1.      Biolampa použitie
 2.      Účinky biolampy
 3.      Mechanizmus biolampy
 4.      Biolampa a cena
 5.      Rozdiely v biolampách
 6.      Biolampa a použitie farieb
 7.      Zoznam ochorení, ktoré môžete svetlom biolampy ožarovať

7.1.         Biolampa a bolesť rôzneho druhu

7.2.         Biolampa a zápal rôzneho druhu

7.3.         Biolampa a nervové ochorenia

7.4.         Biolampa a kožné problémy

 1.      Patentovaná biolampa BIOgene II a Stimlight II so zrkadlovou technológiou s polarizáciou nad 99,8%

 1. Biolampa použitie

Biolampa sa teší svojej obľube už mnoho rokov a jej účinky na zdravie sú nepopierateľné. Je to fototerapeutické zariadenie, ktoré vyžaruje polarizované svetlo. Takéto svetlo má blahodárne účinky na zdravie a pomáha pri mnohých zdravotných problémoch. Používa sa na ožarovanie tkanív lokálne.

Biogene II a Stimlight II sú biolampy, ktorých polarizácia je linerálna a ich miera polarizácie je nad 99,8%. Obe biolampy majú patentovanú zrkadlovú technológiu a účinok na ožarovanú plochu sa použitím zrkadiel znásobuje.

BIOLAMPA2. Účinky Biolampy

Účinky použitia biolampy sú lokálne a pôsobia na bunky, tkanivá, ale aj niektoré orgány (ožarovanie projekcie orgánov). Zavisí to od typu biolampy, spôsobu aplikácie a výberu vlnovej dĺžky resp.farby svetla.

Biolampa sa dá používať aj na stimulovanie akupunktúrnych bodov.

Niektoré účinky biolampy:

 •       Zlepšenie prekrvenia v danej oblasti (lokálne)
 •       Energizácia buniek a tkanív v ožarovanej oblasti
 •       Stimulácia tkanív
 •       Úľava od bolesti
 •       Stimulácia akupunktúrnych bodov, ktorá pomáha pri mnohých ochoreniach podľa Čínskej tradičnej medicíny 

3. Mechanizmus Biolampy

Hlavný cieľ sa dosahuje fyzikálnou terapiou polarizovaným svetlom použitím rôznych  vlnových dĺžok (farieb). Svetlo je pohlcované tkanivami, čím dochádza k stimulácií živých buniek, dochádza k regenerovaniu tkanív,  úľave od bolesti, k zrýchlenému hojeniu rán, tkanív a orgánov.

BIOLAMPA4. Biolampa a cena

Mnohí sa domnievajú, že čím drahšia biolampa, tým kvalitnejšie svetlo a tým lepší účinok na zdravie. To však nemusí byť pravda.

Už existujú aj biolampy, ktoré sa dajú kúpiť pod 150,00 EUR, čo tiež nie je lacná záležitosť. Takéto biolampy sú rovnako výkonné, avšak nie sú masovo propagované cez média a preto ich náklady sú nižšie, čo ovplyvňuje aj koncovú cenu na zákazníka.

Ale sú aj biolampy, ktoré stoja desať násobok, avšak v takom prípade kupujete značku, produkt, ktorý je propagovaný v televízií, v časopisoch, lekármi, čo zvyšuje celkové náklady.

Okrem toho ak sa produkt vyrába v Číne na zákazku, alebo Švajčiarsku, či Nemecku, náklady sa podstatne líšia. Čína neznamená, že produkt je nekvalitný. Aj produkty spoločnosti Apple sa vyrábajú v Číne a sú patentované Americkou spoločnosťou Apple.

Rovnako to je aj s biolampami Biogene II a Stimlight II. Vyrábajú sa v Číne, avšak patent, ochranné známky a priemyselná ochrana patrí slovenskej spoločnosti. Táto spoločnosť nepropaguje výrobky cez média, ale ich predaj spočíva na skúsenosti zákazníkov, ktorí produkt odporúčajú svojim známych po jeho vyskúšaní a overení účinkov. Preto náklady na ich biolampy sú výrazne nižšie, čo ovplyvňuje cenu.

5. Rozdiely v biolampách

Biolampa patrí medzi fototerapeutické zariadenia. Medzi ďalšie fototerapeutické zariadenia patria lasery a infračevené biolampy.

Nie všetky biolampy sú rovnaké. Niektoré sú LED svetlá, niektoré halogénové, no všetky obsahuje polarizačné filtre resp. fólie, ktoré vytvárajú polarizované svetlo.

Biolampy a lasery vyžarujú svetlo určitej vlnovej dĺžky. To určuje, akej farby je svetlo, ako hlboko preniká a aké má účinky na organizmus a bunky.

6. Biolampa a použitie farieb

Existujú viaceré farby svetiel podľa vlnových dĺžok:

 •         Infračervené svetlo: Preniká najhlbšie a má termický účinok-zahrieva, je vynikajúce na odstraňovanie bolesti.
 •         Červené svetlo: Červené svetlo preniká najhlbšie (trochu plytšie ako infra) a preto je ideálne na odstraňovanie bolesti a zápalov, pretože zvyšuje mikrocirkuláciu, prekrvenie a okysličenie v danej oblasti, nie len v tkanivách, ale aj bunkách.
 •         Zelené svetlo: Je vynikajúce pri neurologických problémoch.
 •         Modré svetlo: Preniká povrchovo a je ideálne napríklad na akné baktérie.
 •         UV svetlo: Je škodlivé a spôsobuje rakovinu. Preniká najplytšie. 

 7. Zoznam ochorení, ktoré môžete svetlom biolampy ožarovať

BIOLAMPA 

7.1. Biolampa a bolesť rôzneho druhu:

Pomáha pri rôznej bolesti a to hlavne červené svetlo. Stimuluje prekrvenie tkanív v bolestivej oblasti a zlepšuje jej okysličenie. Tým dochádza k zmierňovaniu zápalov a k urýchleniu hojenia.

Je vhodná na bolesti napríklad svalov, kĺbov, šliach bolesti zubov, hlavy, alebo aj menštruačnej bolesti. Okrem toho pomáha pri rôznych zraneniach pri športe, alebo po operáciách.

Ideálne je aplikovanie červeného svetla po 15 minút 3xdenne.

7.2. Biolampa a zápal rôzneho druhu:

Zápal vzniká ako komplex biologických odpovedí tela na nejakú infekciu, patogén, zničenie buniek, alebo na alergény. Jedná sa vlastne o ochranný mechanizmus tela, ktorý zahrňa imunitné bunky a krvné cievy.

Hlavnými symptómami zápalu sú bolesť, začervenanie, opuch, alebo pichanie v nejakej časti tela.

Fototerapia pomáha odstraňovať bolesť a zápal, zlepšuje opravné procesy tkanív, zlepšuje regeneráciu tkanív a nervov, zabraňuje poškodeniam tkanív atď.

Zaberá na zápaly ako kožné zápaly, povrchové zápaly žíl, zápal ďasien, zápal hrdla resp. angína, zápal rany atď.

Pri povrchových aplikáciách sa odporúča kombinácia modrého a červeného svetla 3x denne po 15 minút a pri vnútorných zápaloch červené svetlo 3x denne po 15 minút.

7.3. Biolampa a nervové ochorenia vrátane stresu:

Stres je veľmi negatívny faktor, ktorý vplýva na naše psychické zdravie a môže spôsobiť vznik rôznych ochorení. Aplikácia zeleného, alebo žltého svetla upokojuje a štartuje tvorbu endorfínov, ktoré prinášajú ústup stresu a upokojenie tela aj mysle.

Okrem toho aplikáciou na bolestivé nervy dochádza k ich uvoľneniu a upokojeniu, čo prináša úľavu od bolesti.

Aplikujte 3xdenne po 15 minút.

7.4. Biolampa a kožné problémy, napríklad rana, herpes, afta, ekzém, akné:

Biolampa pomáha odstraňovať a zmierňovať symptómy týchto ochorení, ale aj ďalších dermatologických problémov. Urýchľuje hojenie a regeneráciu. Napríklad pri herpese dochádza k okamžitému účinku a skráteniu doby hojenia.

Pokiaľ sa jedná o bakteriálne kožné infekcie, je potrebné sa poradiť o antibiotickej liečbe s lekárom. Vírusové ochorenia ako herpesy a afty je potrebné ožarovať od začiatku vzniku, teda od prvého dňa nástupu symptómov.

Aplikujte modré a červené svetlo 3xdenne po 15 minút.

8. Biolampa Biogene II a Stimlight II použitie:

Biolampy BIOgene II a Stimlight obsahujú 4 vlnové dĺžky (4 farby) a ich svetlo je polarizované s mierou polarizácie 99,8%. 

Aplikujú sa buď povrchovo (hlavica sa priloží priamo na pokožku), čím dochádza k minimálnym stratám svetla. Alebo sa ožaruje pokožka z diaľky, čo sa odporúča napríklad pri ochoreniach ako herpes, aby sa zabránilo prenosu infekcie, alebo otvorené rany.

BIOLAMPA POUŽITIE

Zverejnené 2016-03-24 by Martina Home, Články o biolampe 0 7207
Tag: biolampa

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.

Posledné komentáre

Vyhľadávací blog

Related articles

Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa