Akné - príznaky, príčiny, prírodná liečba. Ako sa zbaviť akné?

Akné - príznaky, príčiny, prírodná liečba. Ako sa zbaviť akné?

Ako sa efektívne zbaviť akné a ako zamedziť množeniu akné baktérií? Je to vôbec možné?

akneMožno nám dospelým sa akné javí ako malý problém, ale pre dospievajúceho mladého človeka je to problém vzhľadu, ktoré sa snaží riešiť ako sa len dá.

Čo je akné:

Akné patrí medzi dermatologické (kožné) ochorenia, ktoré vzniká hlavne v období puberty, keď je rozhádzaný hormonálny systém a telo sa mení. V tomto prípade dochádza k nadmernej produkcie mazu, ktorý upcháva folikuly a póry. Vytvárajú sa čierne bodky, biele vyrážky a začervenané miesta. Dokonca môžu vznikať aj jazvy. Toto môže viesť k zníženému sebavedomiu, k trápeniu a stresu.

Akné môže mať aj ďalšie príčiny ako hormonálnu a to:

• Genetika
• Strava bohatá na tuky a trans tuky
• Fajčenie a alkohol

Liečba akné:

Vo vážnych prípadoch lekár ordinuje liečbu. Je to buď liečba antibiotikami, ktorá zabíja akné baktérie, alebo retinoidmi, ktoré sú buď v krémovej, alebo tabletkovej forme, alebo dokonca lekár odporučí u dievčat antikoncepciu. Táto liečba by mala byť zahájená až keď sa vyčerpú všetky možnosti. Antibiotiká poškodzujú črevnú mikroflóru, pri retinoidoch je dôležité sa vyhýbať slnku, lebo spôsobuje začervenanie a olupovanie kože a antikoncepcia môže, ale nemusí pomôcť, ale môže spôsobiť aj väčšie hormonálne rozhodenie celého systému.

Prvá pomoc na akné

Prvá pomoc pri akné by mala byť kozmetika s obsahom Aloe Vera, alebo Retinolu, ktoré sú ku pokožke šetrné a zabraňujú novej tvorbe akné. Okrem toho správne čistenie pleti je veľmi dôležité. Popri kozmetike existujú aj laserové prístroje, ktoré odstraňujú a liečia akné, ale v porovnaní s inými alternatívami sú dosť nákladné. Menej nákladné a vynikajúce riešenie je použitie biolampy, ktorá obsahuje červené a modré svetlo. Modré svetlo zabíja akné baktérie a červené zase zlepšuje prekrvenie pleti.

Štúdia na akné Retin A a aloe vera:

Vedci rozdelili mladých ľudí s akné na dve skupiny:
Skupina A si natierala krém s retinom A.
Skupina B si natierala krém s retinom A a tiež krém z Aloe Vera.

Skupina B sa zbavila akné omnoho rýchlejšie a pleť po aplikáciách bola jemnejšia a hladšia.

Vedci odporúčajú kombináciu kozmetiky s obsahom aloe vera a kozmetiky s obsahom Retinolu.  Kombinácia prináša účinky ako urýchlenie liečby akné a hojenia, odstraňovanie jazvičiek po akné a odstraňovanie zápalov.

Čistenie pleti a naše odporúčania kozmetiky na boj s akné

akné aloe veraČistenie pleti je základ. Ak sa nezbavíte nadmerného mazu a odumretých kožných buniek, akné sa bude stále vracať.

  1. Vyčistite si pleť tonikom s obsahom Aloe Vera. Odporúčame organické tonikum Wellmaxx, pretože je k pokožke šetrnné, nedráždi ju a obsahuje aloe vera a kyselinu hyalurónovou. Naneste trochu pleťového tonika na vatový tampón a prečistite pleť od mazu a nečistôt. Pleť po aplikácií nie je začervenaná a ani podráždená. Kyselina hyalurónová jej dodáva správnu hydratáciu a Aloe vera ju upokojuje.
  2. V druhom kroku použite kozmetiku s Aloe vera, ktorá obsahuje maximálnu koncentráciu Aloe vera. Odporúčame Wellmaxx pleťový koncentrát v ampulkách Aloe vera s kyselinou hyalurónovou. V jednej ampulke sa nachádza najvyššia možná koncentrácia, ktorá pleť regeneruje, urýchľuje hojenie, odstraňuje akné baktérie a zbaraňuje ďalśiemu šíreniu. Tie ampulky sú číslo jedna aj na dorbné jazvy po akné. Po jedinej aplikácií sa vyrážka pred očami zmenšuje a na ďalší deň je niekoľko násobne menšia.
  3. V treťom kroku naneste Devee Retinol Sérum. Sérum preto, pretože obsahuje menšie molekuly a dokáže sa vtrebať hlboko do pokožky. Obsahuje zmes kyseliny hyalurónovej a proretinolu (derivát vitamínu A), ktorý zabíja akné baktérie a zlepšuje kvalitu pokožky. Okrem toho odstraňuje z pleti nadmerný maz a odumreté bunky, ktoré upchávajú póry.
  4. V štvrtom kroku by ste mali naniesť Devee Retinol krém. Nebojte sa, vašu pokožku nepremastní, len ju ochráni pred vonkajšími enviromentálnymi vplyvmi. Takisto obsahuje kyselinu hyalurónovú a proretinol, takže bojuje proti akné a odumretým bunkám na pokožke.

Niektoré zdroje uvádzajú, že čistenie pleti len zvyšuje produkciu mazu, čo nie je vedecky podložené. Predstavte si, že si pleť ráno neočistíte a pôjdete do školy s mastnou pleťou. Akné baktérie sa tam budú šíriť a upchaté póry od nadmerného mazu a odumretých kožných buniek budú len živou pôdou pre akné baktérie. Vyčistenie pleti a nanesenie vhodných prípravkov zmierni zápal a proretinol zničí akné baktérie, pretože zabráni nadmernej tvorbe mazu na pokožke.

Ďalšia možnosť je Biolampa

biogene modre svetloBiolampa je vynikajúcou pômockou na liečbu akné. Je to fototerapia, ktorá zaberá na mnohé ochorenia podľa toho, ktoré svetlo sa použije.

Akné baktérie použitím modrého svetla hynú. Modré svetlo biolampy preniká najplytšie a zabíja akné baktérie. Má aj dezinfekčné vlastnosti.

Následne ak sa použije aj červené svetlo, dochádza k lepšiemu prekrveniu pleti, čo má vplyv na rýchlejšie hojenie drobných rán a zápalov po akné.

Na trhu existuje mnoho biolámp, je len na vás, ktorú si vyberiete. V každom prípade siahnite po biolampe, ktorá sa aplikuje priamo na pleť, pretože tým, že je na pleti dochádza k minimálnym stratám polarizovaného svetla.

My odporúčame použitie Stimlight a BIOgene, ktoré sú od Slovenského výrobcu Yalong Trade. Práve s týmito biolampami máme my aj naši zákazníci vynikajúce skúsenosti či už na akné, zápaly, bolesti, alebo iné problémy.

Zverejnené 2016-03-24 by Martina Home, Články o kráse 0 1985
Tag: akné

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.
Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa