Ako znížiť vysoký krvný tlak  alternatívnym spôsobom

Ako znížiť vysoký krvný tlak  alternatívnym spôsobom

ako znížiť vysoký krvný tlakCievny systém a jeho stav je ovplyvňovaný stavom krvi 

Je jasné, že vysoký krvný tlak je vzťah medzi cievnym systémom a srdcom, ktorý sprostredkováva krv. Preto treba ísť na túto diagnózu z tohto pohľadu.

Cievny systém tvoria tepny (artérie), žily (vény) a vlásočnice (kapiláry). Cievny systém je ako potrubie – nánosy ho poškodzujú. Aby bol cievny systém zdravý, musí ním prúdiť zdravá krv – krv, ktorá nie je hustá a lepivá. Takže stav cievneho systému ovplyvňuje stav krvi, ktorá ním prúdi. „Zdravá“ krv obsahuje zdravé hladiny tukov (trigliceridov), cholesterolu a má oddelené červené krvinky. Zlý stav krvi vzniká, keď konzumujeme stravu bohatú na tuky a cholesterol, sme prekyslení (acidobázacká rovnováha je porušená) a dochádza k lepivosti červených krviniek, ktorých transportná a okysličovacia schopnosť je prekyslením narušená.  Vytvárajú sa plaky, nánosy, ktoré spolu so zvyšovaným tlakom spôsobujú zhrubnutie tepien a vzniká ateroskleróza, ktorá je tiež spájaná so vznikom vysokého krvného tlaku.  „Nezdravá krv“ z dlhodobého hladiska spôsobuje aterosklerózu.

laserové ožarovanie krvi u hypertonikovZistilo sa a bolo mnohými štúdiami preukázané, že ožarovanie krvi laserom zlepšuje reologické vlastnosti krvi. Laserové ožarovanie krvi znižuje triglyceridy, zlý cholesterol, rozpúšťa plaky, zlepšuje prúdienie krvi a zlepšuje okyslovaciu a transportnú funkciu červených krviniek. Cievny systém tak môže fungovať normálne. Vnútrožilové laserové ožarovanie krvi je poskytované na špeciálnych pracoviskách v nemocniciach, alebo v zdravotníckych centrách v zahraničí. Avšak pre nákladnú liečbu sa vyvinul prístroj, ktorý ožaruje krv cez nosovú dutinu. Jeho použitie v pohodlí domova je výhodou. Štúdie preukazujú porovnateľný liečebný účinok ako má vnútrožilové ožarovanie krvi.  

bioquantZdravotnícka pomôcka na laserové ožarovanie krvi sa volá Bioquant a je dostupná aj na Slovensku. Primárnym cieľom je prevencia a liečba srdcovocievnych a mozgovocievnych ochorení. Bioquant sa používa na liečbu a prevenciu vysokého krvného tlaku zlepšením reologických vlastností krvi a normalizovaním stavu cievneho systému. Pokiaľ v cievnom systéme nie sú trvalé poškodenia a zmeny, laserovým ožarovaním krvi sa stav krvi a následne cievneho systému zlepší. Pokiaľ sú zmeny trvalé, Bioquant stabilizuje daný stav a zdravým stavom krvi nedôjde k ďalšiemu zhoršeniu cievneho systému. Prístroj Bioquant je vhodný a odporúčaný prístroj pre hypertonikov, pretože predstavuje účinný prostriedok podporujúcu liečbu tohto ochorenia indikovanú lekárom. 

stabilizovanie tlakuCievny systém je ovplyvňovaný aj cez meridiány

Čínska tradičná medicína lieči hypertenziu aj akupunktúrou. CTM popisuje systém meridiánov, ktoré sú pospájané s bodmi na tele s orgánmi. V prípade, že niektorý meridián nefunguje správne, poškodzujú sa orgány. Akupunktúrny prístroj vo forme hodiniek Jintong je prístroj kombinujúci akupunktúru a Čínsku tradičnú medicínu. Prístroj ovplyvňuje bod, ktorý je zodpovedný za normalizovanie tlaku krvi. Jeho vychýlením a narušením dochádza k vzniku vysokého krvného tlaku. Elektrostatické impulzy prístroja Jintong normalizujú túto dráhu cez daný bod a prúdenie energie je obnovené a stabilizované. Jintong predstavuje šetrnú pomôcku pre hypertonikov, ktorá naozaj funguje bez vedľajších účinkov.

Cievny systém a jeho stav súvisí so životným štýlom

arginínDlhodobo nezdravý životný štýl môže spôsobiť trvalé zmeny – cievy sú zhrubnuté a prúdenie krvi nie je optimálne. Keď je krv zdravá resp. krvná reológia v dobrom stave, je vhodné začať rozťahovať cievy aj prirodzenými látkami bez vedľajších účinkov. Vynikajúce produkty na uvoľňovanie ciev sú niektoré druhy aminokyselín napríklad L-arginín, L-citrolín, L-karnitín a L-Ornitín. Ďalšie výživové doplnky, ktoré pomáhajú regulovať krvný tlak sú horčík, vápnik, draslík. 

Účinné aminokyseliny

Výsledkom pôsobenia týchto aminokyselín je nárast tvorby NO, ktorý je veľmi účinný vazodilatátor - látka uvoľňujúca cievy. Pod vplyvom laserového ožarovania krvi sa tieto procesy môžu stimulovať účinkami laserového svetla.

Aminokyseliny L-arginín, L-citrolín, L-karnitín L-Ornitín sú cenovo dostupné. Aby fungovali, musia sa užívať ráno na prázdny žalúdok. Vyskúšajte si ich ráno nalačno rozpustené vo vačšom objeme vlažnej vody napr. 3dcl. Urobíte tak dve veci, hydratujete sa hneď ráno, kedy to je najnutnejšie, lebo v noci ste stratili min 1L vody a zároveň vnesiete do krvi cez prázdny žalúdok látky, ktoré vyvolávajú opísané efekty.

Každý tlakár by ich mal vyskúšať. Tieto aminokyseliny rozťahujú cievy, čo je pri vysokom krvnom tlaku žiadané a potrebné. Aby fungovali, musia sa užívať ráno na prázdny žalúdok. Majú vazodilatačný efekt a určite stoja zato.

Zdravé srdce 

Pre zdravie srdca je vhodné praktizovať hlboké dýchanie. Zdravá strava bohatá na Omega 3 a používanie laserového ožarovania krvi sú tiež pre srdiečko nápomocné alternatívne spôsoby, ako znížiť búšenie srdca.

Na záver 

Štatistiky sú hrozivé. Artériová hypertenzia svojou mimoriadne vysokou prevalenciou sa podieľa na vzniku 1/5 všetkých ochorení srdca a ciev. Podľa štatistík sa na vysoký krvný tlak lieči iba 20 % postihnutých touto diagnózov.

Doporučujeme:

Novinka: Prístroj Vedapulse (analyzátor)

Vedapulse je efektívny analyzátor, ktorý na základe analýzy pulzu a jeho zmien počas 5 minútového testu hodnotí EKG a HRV ( hearth rate variability -  Variability srdcového pulzu) a doporučuje,  čo robiť na základe nameraných výsledkov. Výsledky nie sú náhodné ale súvisia práve s nameranými výsledkymi u daného jednotlivca. Pomocou prístroja sa dá hodnotiť efektívnosť prijímaných opatrení. 

Ďalšie články o hypertenzii:

Hypertenzia alebo vysoký krvný tlak zabíja až 25 % populácie nad 40 rokov a zdá sa, že táto diagnóza je celoživotná

Aký je optimálny tlak krvi?

Ako sa lieči hypertenzia v súčasnosti?

Rizikové faktory rozvoja hypertenzie

Ako znížiť vysoký krvný tlak alternatívnym spôsobom

Komplikácie, ktoré spôsobuje vysoký krvný tlak

Životný štýl je nesmierne dôležitý pokiaľ chcete znížiť vysoký krvný tlak na normálne hodnoty natrvalo

Čo je rezistentná hypertenzia?

Počuli ste o syndróme bieleho plášťa?

Zverejnené 2016-03-08 Home, Články o zdraví, Články o srdcovocievnych... 0 8531

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.

Posledné komentáre

Vyhľadávací blog

Related articles

Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa