Chrípka už útočí!

Chrípka už útočí!

Chrípka už útočí

Chrípka je jedno z nebezpečných vírusových ochorení, ktoré útočí práve v tomto období. Je vysoko infekčná a neexistuje na ňu liečba. Ako sa brániť pred chrípkou a ako ju zvládnúť, keď ju už dostaneme?

Obdobie jesene patrí k obdobiam, kedy sme náchylnejší na choroby. Zmeny počasia dávajú zelenú vírusom, ktoré na nás z každej strany útočia. Čím to je, že niektorí z nás dostanú chrípku každý rok a niektorým sa vyhýba aj desať rokov? A nie je to len očkovaním.

Podľa štatistiky minulý rok v USA hospitalizovali na chrípku viac ako počas iných rokov. Týkalo sa to hlavne ľudí s oslabenou imunitou, starších ľudí a detí. Viac ako 80 000 ľudí zomrelo minulý rok v USA na komplikácie chrípky. Na Slovensku to je okolo 800 ľudí ročne avšak počet prípadov sa každý rok zvyšuje.

Kedy chrípka útočí?

Chrípka začína útočiť od októbra do marca. Niekedy sa objaví aj skôr v závislosti od počasia.

Aké sú príznaky chrípky?

Ak chrípku dostanete ráno, verte mi, že večer sa z postele len tak ľahko nedostanete. Chrípka spôsobuje vysoké horúčky, bolesť kĺbov, celého tela, kostí, bolesti svalov, malátnosť a obrovskú únavu. Kašel, smrkanie a soplenie sa dostavia až neskôr. Ak vás takého symptómy postihnú, najlepšie urobíte, ak chrípku vyležíte. Základom je veľa tekutín, minimálna strava a celodenný oddych a spánok. Ak sa príznaky do 3 dní nezlepšia, je potrebné vyhľadať lekára.

Chrípka a krvná reológia

Symtómy chrípky sú napríklad bolestivosť kĺbov, studené prsty končatín, zimnica, nevoľnosť, hnačky a iné. Mnohé z nich sú spôsobené tým, že toxíny, ktoré vírusy uvoľňujú zhoršujú krvnú reológiu a viskozitu a teda sa zhoršujú tokové vlastnosti krvi, zhoršuje sa prekrvenie tkanív orgánov. Zhoršujú sa koagulačné parametre krvi a hlavne ľudia so srdcovocievnymi ochoreniami a mozgovo-cievnymi ochoreniami sú vo zvýšenom nebezpečenstve.  Úmrtnosť nastáva v dôsledku týchto zmien v organizme. Počas chrípky narastá počet infarktov aj mozgových príhod a rôznych zlyhaní. 

Na tomto linku nájdete pacienta s chrípkou a ukážku jeho krvi počas chrípky.

Tento stav je ešte v celku dobrý. Viskozita je ešte v poriadku a sérum čisté. Je to ľahká forma chrípky. Erytrocyty však už ukazujú určitú mieru lepivosti a tvorbu retiazok.

Podrobnejšie informácie o srdcovocievnych ochoreniach nájdete v tomto videu.

Prevencia chrípky

Aby ste chrípku nedostali, je potrebné otužovať sa a posiľňovať imunitu.Základom je aj zdravá krv, teda dobrá krvná reológia. Ak je krv v poriadku, tak aj ostatné bunky, orgány a tkanivá majú všetko potrebné pre zdravé fungovanie. Zlý stav krvi poukazuje na zdravotný problém. A ak sa ku zlému stavu krvi pridruží napríklad chrípka, je veľmi vysoké riziko vzniku pneumónie, alebo infarktu. Ak máme však našu krv v poriadku, telo si s infekicou ľahšie poradí alebo ju ani nemusíme dostať.

Klinická štúdia na myšiach – cordyceps s anti-influenza účinkom

Výskumníci overovali imunomodulačný a anti-influenza účinok cordycepsu na modele myší pričom používali extrakt z huby Cordyceps Sinensis.  Počas 7 dní sa myšiam aplikoval cordyceps. Následne sa myši infikovali vírusom chrípky H1N1.  Zaznamenávali sa údaje ako zmeny na váhe a úmrtnosť. Merali sa hodnoty ako plazma IL-12, TNF-alfa a frekvencia NK buniek na 4 deň od infikovania. Extrakt cordycepsu mal jednoznačný anti-influenza účinok a preukázal stabilnú nezmenenú hmotnosť myśí počas choroby a zníženú úmrtnosť. Preukázal sa tiež zvýšený počet NK buniek. Podľa výskumníkov Cordyceps Sinensis môže pomôcť pacientom s chrípkou tým, že pôsobí imunomodulačne.

Záver

Cordyceps preukázal množstvo účinkov aj pri iných diagnózach. Hlavný účinok je však v stimulovaní buniek v imunitnom systéme. Dokázalo sa, že cordyceps nie je len účinný pri rôznych vírusoch, baktériách, ale je účinný aj pri zmenšovaní niektorých tumorov a pomáha napríklad pri rakovine kože, alebo rakovine pľúc.

Takisto laserové ožarovanie krvi je vynikajúca metóda na úpravu krvnej reológie, ktorá je vhodná na každodenné použitie. Prístroj zlepšuje stav krvi, čím zlepšuje celkové zdravie.

Viac o prístroji nájdete na tomto videu. 

Zverejnené 2018-10-23 by Martina Home, Články o zdraví 0 964

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.

Posledné komentáre

Vyhľadávací blog

Related articles

Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa