Hľadáte účinný krém s Retinolom? Poradíme Vám, ktorý Retinol je pre Vás vhodný.

Hľadáte účinný krém s Retinolom? Poradíme Vám, ktorý Retinol je pre Vás vhodný.

Pleťové krémy sa tešia obľube retinolu. Avšak nie je retinol, ako retinol. Viete aký je medzi nimi rozdiel? Naozaj odstráni aj hlboké vrásky? Aký krém s retinolom je najlepší?

účinný krém s retinolomPoskytneme Vám návod, ako si vybrať naozaj "účinný" krém s Retinolom.

RetinolMnohé kozmetické firmy používajú Retinol. Je v mnohých bežne dostupných kozmetických prípravkov pre starostlivosť o pleť. Má ho vo svojom portfóliu takmer každá kozmetická firma. Retinol je všeobecné označenie pre kozmetiku s vitamínom A. Ale nie je "Retinol ako Retinol". Nie každý krém s Retinolom je účinný. Účinnosť krému ovplyvňuje výber formy vitamínu A, jeho koncentrácia, správna kombinácia viacerých foriem vitamínu A v správnom pomere s inými účinnými látkami. Správne zostavenie formuly krému je celkom zložitý proces. 

Vo všeobecnosti je to látka, ktorá dodáva bunkám vitamín A, revitalizuje bunkový metabolizmus a vytvára nový, zdravý a mladistvý vzhľad pokožky. Vitamín A je silný antioxidant, ktorý zjemňuje pokožku, zvyšuje tvorbu kolagénu a zlepšuje elasticitu pleti. Okrem toho redukuje vrásky a je prevenciou tvorby nových vrások. Avšak pozor. Nie každý môže byť používaný každý deň aj počas letných mesiacov.

Rodina Retinoidov

Prvá generácia retinoidov

formy retinoluIzotretinoín (syntetický tretinoín) 

Používa sa vo forme lieku na liečbu akné. 

Kyselina retinová (Tretinoín, Retin A)

Najsilnejší retinoid. Jedná sa o najsilnejšiu látku, ktorá redukuje vrásky, ale zároveň spôsobuje zlúpanie kože, začervenanie a pokožke trvá, kým si zvykne a zregeneruje sa. Je to najsilnejšia forma vitamínu A. Používajú ho kožní lekári na liečbu akné. 

Retinol

Jedná sa o vitamín A. Retinol je omnoho jemnejší ako kyselina retinová, avšak biochemicky robí na pokožke to isté, avšak pomalšie. Tiež môže spôsobiť mierne až silné podráždenie a zlúpanie v závislosti od typu pokožky a citlivosti pleti.

Deriváty Retinolu

Deriváty Retinolu sú stabilnejšie, pretože sú oveľa menej citlivé na slnko a vzduch. Deriváty Retinolu sú pri dlhodobom používaní nesmierne účinné. Odporúča sa 3 mesačná aplikácia krému s Retinolom pre viditeľné zmeny v hĺbke vrások. 

Jedná sa o najjemnejšiu formu vitamínu A, ktorá pokožku nedráždi, môže byť používaná aj v letných mesiacov a účinkuje podobne, avšak na efekt si musíte počkať aj 3 a viac mesiacov. Je to zložitý proces, počas ktorého dochádza k odstraňovaniu poškodených a odumretých buniek, pričom pod nimi rastú a tvoria sa nové, ktoré nahradia tie staré. Zákazníkmi je však  obľúbený, lebo sa pokožka rýchlo prispôsobuje a nezlúpava sa. Okrem toho dokáže odstrániť aj hlboké vrásky.

Dostupné deriváty Retinolu: 

RetinolRetinaldehyd 

Retinyl palmitát 

Retinyl acetát

Retinyl propionate

Ďalšie syntetické deriváty

Príklad účinku derivátov Retinolu:

Retinol palmitát je chemická látka Retinol s kyselinou palmitovou. Retinol palmitát sa rozkladá na Retinol a ten ďalej na retinoidy. Významný retinoid pre kozmetický priemysel a medicínu je Retin A. Je potrebné väčšie množstvo retinolu palmitát-u, aby sa rozložením získalo rovnaké množstvo Retinu A v porovnaní s rozkladaním Retinolu. Pri vyššej koncentrácii retinolu palmitátu sa získa rovnako účinná látka proti vráskam. V zložení INCI nesmie byť retinol palmitát na posledných miestach, ale mal by sa vyskytovať v prvej tretine.

Retinoidová reakcia

Lúpanie kože, očervenanie, pálenie, vysoká citlivosť na slnko sa prejavuje po retinoidoch ako tretinoín a tazarotén a je minimalizované u isotretinoínu, adapalénu, retinolu, retinaldehydu a slabších derivátov Retinolu. 

Prírodné napodobeniny Retinolu v rovnako účinnej podobe

Pro-retinol (Retinol-like, Vitanol TM)

retinolPro Retinol Vitanol Bio extrakt z lucerny siatej (Medicago Sativa) z ekologickej poľnohospodárskej výroby. Ochraňuje a napráva dermis – zapšu. Pro Retinol Vitanol Bio  stimuluje syntézu kolagénu I. 99.5 percent ingrediencií sú prírodného pôvodu a z organickej výroby. Robí presne to isté, čo "originálny" Retinol. Retinol je celá molekula vitamínu A. Vitanol Bio je ekvivalent ku vitamínu A a preto sa označuje ako Pro-Retinol alebo Retinol-like.  Retinol sa rozkladá na retinoidy – jednou z nich je Retin A, ktorý je považovaný za „zlatý“ štandard v kozmetike proti starnutiu pleti.  Práve Retinol alebo vitamín A vo forme Retinu A je látka, ktorá sa používa ako liečivo na pleť. Retinol napráva pH pleti do normálu a zvyšuje jej elasticitu alebo pružnosť.  Pokožka sa zjemňuje, hĺbka pórov sa zmenšuje a vrásky sa redukujú. Strácaním kolagénu sa vrásky prehlbujú a retinol napomáha stimulovať tvorbu kolagénu. Starnutie sa nedá oddialiť, je to prirodzený proces, ale dá sa jednoznačne výrazne spomaliť. 

Štúdia in vitro spoločnosti Silab Laboratoires pri percentuálne rovnakom použití prípravku VITANOL® Bio ako je v prípravku DEVEE® RETINOL 

1. Zvýšenie produkcie kolagnénu I o +201%

2. Podporné vlákna väziva môžu byť napádané enzýmami, ktoré štiepia bielkoviny, lebo odbúravajú kolagén I a III – tento proces, iniciovaný ultrafialovým žiarením, sa dá znížiť o -85 %

3. Vlastnosti spomaľujúce tvorbu vrások sa preukazujú u 80 % testovaných osôb po 28-dňovej aplikácii ráno a večer znížením počtu vrások o -19%, dĺžky vrások o -22%, povrchových vrások o -16%.

Ako fungujú Retinoidy?

Na jednej strane odstraňujú poškodené a odumreté kožné bunky a na druhej strane ovplyvňujú mozog a dávajú signál mozgu, aby zvýšil tvorbu kolagénu, zjemnil pleť a zbavil ju pigmentácie. Je len škoda, že mnoho zákazníkov vzdáva ich používanie, keď začne dochádzať k olupovaniu kože. Tento efekt sa deje pomalinky u proretinolu, lebo je jemnejší k pleti a k olupovaniu dochádza pomaly, že si to ani nevšimnete. Nato, aby sa mohla toriť nová a zdravá pleť sa musíte zbaviť starých a zvráskavených kožných buniek.

Odporúčania:

devee retinolDevee Retinol je kozmetická rada, ktorá kombinuje Pro-Retinol Vitanol Bio (Retinol-like) + Retinyl palmitát + vysokomolekulárnu kyselinu hyaluronovú + nízkomolekulárnu kyselinu hyaluronovú. Všetky tieto účinné látky sú na popredných miestach v INCI. Navyše je preparát - krém aj sérum balené vo vzduchotesnej fľaštičke pre zachovanie stability retinolových látok. Zloženie kozmetiky Devee Retinol je zostavené tak, aby sa dosiahol maximálny účinok aj na hlboké vrásky a zlúpanie a dráždenie kože je minimalizované. Dokonca sa podarilo minimalizovať citlivosť na slnko.

Ak chcete dosiahnuť maximálne účinky Proretinolu, postupujte nasledovne:

  1.      Odlíčte si pleť pleťovým Wellmaxx Cellular Lift tonikom.
  2.      Prečistite pleť do hĺbky Wellmaxx Cellular Lift enzýmovým pílingom.
  3.      Aplikujte Devee Retinol Sérum.
  4.      Následne aplikujte denný alebo nočný krém Devee Retinol na hydratovanie pleti.
Zverejnené 2016-02-24 Home, Články o kráse 0 19040

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.

Posledné komentáre

Vyhľadávací blog

Related articles

Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa