Liečivé účinky húb ako cordyceps

Liečivé účinky húb ako cordyceps

Liečivé účinky húb ako cordyceps

Existuje mnoho výskumov o rôznych hubách. Huby sa považujú za jedny z najliečivejších potravín na planéte. Práve preto sa vedci neustále pokúšajú aplikovať ich na rôzne ochorenia, aby zistili čo najviac ich blahodárnych účinkov. Hádam medzi tie najdôležitejšie patria huby ako cordyceps a reishi, ale medzi nimi nezaostávajú ani maitake, shiitake a iné.

Parazitické huby

Parazitické huby sú zaujímave pre vedcov, pretože dokážu bojovať s ochoreniami imunitného systému ako aj s rakovinou. Cordyceps je ich najobľúbenejší, pretože zvyšuje produkciu ATP, silu, výkonnosť a spomaľuje procesy starnutia. Cordyceps sa líši hlavne tým, že neparazituje na rastlinách, ale na insektoch.

Primárne účinky cordycepsu

Cordyceps je aj známy tým, že zlepšuje fungovanie dýchania a je obzvlášť vhodný pre tých, ktorí trpia na kašeľ, astmu, alebo bronchitídu, pretože relaxuje bronchiálnu stenu a odstraňuje zápal.

Niekoľko účinkov, ktoré už boli dokázané:

  •        Zvýšená produkcia ATP
  •        Zvýšenná výkonnosť a sila
  •        Spomalenie procesov starnutia
  •        Antidepresant
  •        Ochraňuje obličky a pečeň
  •        Normalizuje zvýšený LDL cholesterol
  •        Pomáha pri liečbe hepatitídy typu B
  •        Má proti-nádorové účinky (momentálne prebiehajú štúdie na rôzne nádorové ochorenia)

Vedci v Nottinghame sa zase zamerali na jeho protizápalové účinky a tie pomáhajú pri:

  •        Astma
  •        Reumatoidná artritída

Mnoho ľudí si aj láme hlavu nad tým, ako cordyceps môže byť tak účinný na toľko diagnóz a ako môže produkovať toľko benefitov na bunkovej úrovni. Vedci odpovedali nasledovne:

,, Dokázali sme, že cordyceps znižuje expresiu zápalových génov v dýchacích bunkách hladkého svalstva, tým že  pôsobí na konečný krok syntézy ich mediátorových RNA (mRNA), ktoré nesú chemickú štruktúru pre syntézu proteínov. Tento proces sa nazýva polyadenylácia. Bežne používané protizápalové lieky účinkujú v aktivácii zápalových génov oveľa skôr, napríklad prednizón, alebo účinkujú v konečnej fáze zápalovej reakcie (napríklad ibuprofén). Tieto zistenia naznačujú, že cordycepín v cordycepse pôsobí úplne iným mechanizmom ako v súčasnosti používané protizápalové lieky, čo z neho robí potenciálne liečivo pre pacientov, u ktorých tieto lieky nefungujú dobre.,,

Záver

Cordyceps je obľúbená huba aj v Čínskej tradičnej medicíne už stáročia. V Čínskej tradičnej medicíne je klinicky dokázaných a popísaných 21 benefitov na ľudské zdravie ako anti-diabetický účinok, anti-oxidačný účinok, imunomodulačný účinok, anti-aging účinok, anti-nádorový účinok atď. Cordycepín získaný z cordycepsu sa študuje pre jeho anti-nádorové účinky a vedci dúfajú, že jeho budúci terapeutický potenciál sa môže použiť pri liečbe tých najnebezpečnejších ochorení.

Zľavový kupón:

Pri prvej objednávke nad 40,00 EUR viete využiť zľavu 10,00 EUR počas objednávky v časti Kupóny. Vložte kód: CD2YB51Y

Zverejnené 2018-04-17 by Martina Home, Články o zdraví 0 876

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.

Posledné komentáre

Vyhľadávací blog

Related articles

Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa