Krémy na pigmentové škvrny

Krémy na pigmentové škvrny

Krémy na pigmentové škvrny

Pigmentácia znamená zafarbenie. Problémy s pigmentáciou znamenajú nerovnomerné zafarbenie pleti, alebo škvrny na pleti. Naša pleť obsahuje pigment melanín, ktorý je zodpovedný za farbu pleti a nadmerné škvrny teda hyperpigmentáciu. Špeciálne bunky v pokožke vytvárajú melanín. Ak sú tieto bunky poškodené, alebo ,,nezdravé,, negatívne ovplyvňujú tvorbu melanínu v pokožke a farba pleti je nerovnomerná. Buď sa jedná o nerovnosti na tvári, alebo na celom tele. 

Hyperpigmentácia verus hypopigmentácia

Keď telo vytvára príliš veľa melanínu, pokožka tmavne. Pigmenty, alebo stmavnutie kože môže byť spôsobené aj nejakým ochorením, tehotenstvom, alebo opaľovaním bez ochranného krému. Toto sa nazýva hyperpigmentácia.  Naopak, ak telo vytvára príliš málo melanínu, pokožka sa stáva svetlejšou, buď na celom tele, alebo na niektorých miestach. Medzi takého ochorenia patrí vitiligo a jeho hlavným znakom sú svetlé viditeľné oblasti na pokožke. Niektoré poruchy pigmentácie sú aj genetické ako albinizmus, keď telo neprodukuje melanín. Tieto ochorenia patria do skupiny hypopigmentácia. 

Vitiligo

Jedná sa o kožné ochorenie, keď telo stráca melanín. Tvorba melanínu je porušená z dôvodu poruchy melanocytov. Niektorí odborníci zaraďujú toto ochorenie medzi autoimunitné ochorenia, keď telo ničí vlastné bunky miesto toho, aby útočilo na patogény. Toto ochorenie sa najviac vyskytuje  u ľudí s tmavšou pleťou a patrí do rúk odborníkov. Dá sa do určitej miery eliminovať, nedá sa však úplne vyliečiť.

Albinizmus

Albinizmus je zriedkavé genetické ochorenia, keď telu chýba enzým, ktorý produkuje melanín. Takíto ľudia majú bielu pleť, vlasy a očí. Sú extrémne citliví na slnko a potrebujú používať ochranné krémy denno-denne a potrebujú sa maskovať pred priamym slnkom.  Takisto je u nich zvýšené riziko rakoviny kože. 

Hyperpigmentácia zo slnka

Hyperpigmentácia znamená zvýšenú tvorbu melanínu hlavne ak trávime veľa času na slnku a nepoužívame ochranný faktor. Hlavne hyperpigmentácia na tvári je neželaná a je ťažké sa  jej zbaviť. Hyperpigmentácia môže byť vo forme hnedých bodiek teda fľakov zo slnka, alebo ako dôsledok veku (starecké škvrny) a spôsobuje aj nerovnomerné zafarbenie pleti.

Fľaky teda pigmentové škvrny a starecké škvrny zahŕňajú hnedé škvrny. Vznikajú z rôznych dôvodov, ale môžu sa ošetrovať rovnako.

Pigmentové škrvny na čele

Pigmentové škvrny na čele vznikajú hlavne z častého opaľovania a nepoužívania ochranných krémov. Môže sa vyskytovať aj na nose, na lícach, nad hornou perou, alebo v okolí úst. Čím častejšie sa opaľujeme, tým viacej ich budeme mať. Okrem toho, ak nepoužívame ochranný krém, fľaky budú tmavšie a bude ich vekom pribúdať. Riešením je používanie ochranných krémov s vysokým faktorom pred opaľovaním a používanie kozmetiky, ktorá eliminuje fľaky vždy počas leta. 

Ideálny prípravok od spoločnosti Wellmaxx je Skineffect Intense Lightning Sérum, ktoré vyrovnáva farebné nerovnosti a eliminuje tvorbu škvŕn a fľakov ako aj redukuje už vzniknuté fľaky.

Starecké škvrny na tvári

Starecké škvrny sú väčšie ako fľaky zo slnka. Môžu byť aj jemne vyvýšené. Vyskytujú sa na rukách a tvári. Starecké škvrny vznikajú prirodzene v dôsledku prirodzeného procesu starnutia, avšak opaľovaním môžu stmavnúť. Opaľovaním sa bunky produkujúce melanín ešte viac poškodia a preto je tam spojenie starecké škvrny-starnutie-časté opaľovanie. Takisto Wellmaxx Skineffect je ideálne riešenie, ktoré preukázalo v nezávislých testoch redukovanie pigmentácie po 4 týždňoch o 21 percent.

Pigmentové škvrny liečba

Pigmentové škrvny môžeme riešiť aj u dermatológa, alebo na estetickej chirurgii. Najlepším riešením je pravidelné používanie ochranných krémov s vysokým faktorom pred opaľovaním. Následne je potrebné použitie špeciálnej kozmetiky určenej práve na škvrny a problémy s hyperpigmentáciou.

Wellmaxx Skineffect Intense Lightning Sérum

Toto intenzívne rozjasňujúce sérum zlepšuje problémy pigmentácie spôsobenej vekom alebo svetlom (slnkom). Inovatívny aktívny komplex ingrediencií pomáha urýchľovať rozloženie existujúceho melanínu a potláčať proces ,,melanogenézy,,. Sérum zlepšuje pokožku, ktorá trpí na problémy s pigmentáciou. Okrem toho toto zosvetlujúce sérum ochraňuje bunky pred stresom, zlepšuje aktivitu metabolizmu pokožky a zároveň zvlhčuje a zjemňuje pleť. Pleť získava žiarivý nádych a pôsobí oddýchnuto a mlado.

Záver

Ak sa radi opaľujete, myslite na svoje zdravie a použite ochranný krém. Slnečné žiarenie nespôsobuje len hyperpigmentáciu a nadmernú produkciu vrások, ale môže spôsobiť aj rakovinu kože. Chráňme sa pred slnkom použitím ochranných krémov a použitím kvalitnej kozmetiky, ktorá pokožku revitalizuje a regeneruje.

Zľavový kupón:

Pri prvej objednávke nad 40,00 EUR viete využiť zľavu 10,00 EUR počas objednávky v časti Kupóny. Vložte kód: CD2YB51Y

Zverejnené 2017-05-23 by Martina Home, Články o kráse 0 2573

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.
Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa