Kordyceps, reishi

Kordyceps (cordyceps sinensis)

Kordyceps je huba, ktorá sa stáročia používa v Tradičnej Čínskej medicíne. Hlavná zložka extraktu odvodeného z tejto huby obsahuje nový biometabolit nazývaný Cordycepin, ktorý má veľmi silné protirakovinové, antioxidačné a protizápalové účinky.

Štruktúra Cordycepinu je veľmi podobná bunkovému nukleozidu, adenozínu a pôsobí ako analóg nukleozidov.

Inhibícia dráhy biosyntézy purínu

Akonáhle sa dostane do vnútra bunky, Cordycepin sa premení na 5 'mono-, di- a tri-fosfáty, ktoré inhibujú aktivitu enzýmov, ako je ribóza-fosfát-pyrofosfokináza a 5-fosforibozyl-1-pyrofosfát-amidotransferáza, ktoré sa používajú v novo biosyntéze purínov.

Účinky cordyceps sinensis:

  • zvyšuje výkon
  • anti-oxidant
  • redukuje zápal rôzneho pôvodu
  • spomaľuje starnutie buniek
  • má proti-rakoviné účinky
  • pomáha pri rezistancii na inzulín
  • zlepšuje dýchanie a zdravie respiračného systému

Záver

Používanie prírodných / rastlinných preparátov v porovnaní so syntetickými zaznamenalo v nedávnej minulosti stúpajúci trend. Cordyceps má 21 klinicky schválených prínosov pre ľudské zdravie vrátane anti-diabetických, protinádorových, antioxidačných, imunomodulačných účinkov a účinkov proti starnutiu. Samotný Cordycepin bol široko skúmaný pre svoje protirakovinové / antioxidačné aktivity, takže má silný farmakologický a terapeutický potenciál. 


Budwigová diéta pomáha pri mnohých ochoreniach

Budwigová diéta pomáha pri mnohých ochoreniach

Budwigovej diéta, alebo Budwigovej protokol je uznávaný protokol pri liečbe onkologických pacientov. Dokonca existuje aj centrum, kde lekári liečia pacientov pomocou tohto protokolu. Lekári na tejto klinike neliečia symptómy ani chorobu, ale príčinu, čo sú poškodené bunkové membrány, ktoré spôsobili chorobu.


Výživové doplnky prírodnej medicíny (Čínska tradičná medicína a Ajurvéda)

Výživové doplnky prírodnej medicíny (Čínska tradičná medicína a Ajurvéda)

Prírodná medicína existovala už dávno pred klasickou medicínou, ktorú poznáme dnes. Číňania majú Čínsku tradičnú medicínu, indovia Ajurvédsku medicínu, na Slovensku to boli bylinky čo liečia, z prírodnej lekárne a pod. ale teraz a u nás je to predovšetkým západná medicína.

✔️ kurkumín pomáha proti zápalov a bolestiam ✔️ reishi má proti-rakovinové učinky ✔️ artemisinín pomáha proti niektorých vírusom a má proti-rakovinové účinky ✔️ cordyceps sinensis pôsobí ako prírodné antibiotikum


Najlepší recept na chrípku

Najlepší recept na chrípku

Chrípka je nebezpečné vírusové chorenie hlavne pre starších ľuďí a ľudí s oslabenou imunitou. Pred chrípkou je potrebné sa chrániť zvýšenou konzumáciou výživových doplnkov ako kurkumín, cordyceps, reishi, liposomálny vitamín C a iné. Kurkumín je jeden z najviac spomínaných antioxidantov na podporu imunity. Nielenže zvyšuje imunitu, ale aj chráni organizmus pred rôznymi patogénmi a je aj prevenciou vzniku nádorových ochorení. Kurkumín je vynikajúcou prevenciou pred chrípkou.


Ako stres vplýva na naše telo?

Ako stres vplýva na naše telo?

Ak je stres a úzkosť dlhodobá, naše biologické systémy sú vychyléne počas dlhšej fázy a dochádza k ich poškodzovaniu zvýšenou produkciou stresových hormónov. Výsledkom môžu byť autoimunitné ochorenia, problémy so srdcom, psychické problémy, oslabená imunita atď.

Stresové látky vylučované našim telom sú adrenalín, noradrenalín a kortizol. Dlhodobý stres prikazuje telu produkovať viac a viac stresových hormónov v dlhodobom horizonte, čo môže mať veľmi neblahé účinky na naše zdravie.


Cordyceps a jeho účinky

Cordyceps a jeho účinky

Cordyceps sinensis je obľúbená huba aj v Tradičnej Čínskej medicíne už stáročia. Je klinicky dokázaných a popísaných 21 benefitov na ľudské zdravie ako:

✔️anti-diabetický účinok (proti cukrovke) ✔️anti-oxidačný účinok (proti voľným radikálom) ✔️ imunomodulačný účinok (na imunitu) ✔️anti-aging účinok (proti starnutiu) ✔️anti-nádorový účinok (proti rakovine) ✔️anti-bakteriálny účinok (proti niektorých baktériám - označovaný ako prírodné antibiotikum)


Chrípka - príznaky, liečba a prevencia

Chrípka - príznaky, liečba a prevencia

Chrípka je jedno z nebezpečných vírusových ochorení, ktoré útočí práve v období od septembra do apríla. Je vysoko infekčná a neexistuje na ňu liečba. Ako sa brániť pred chrípkou a ako ju zvládnúť, keď ju už dostaneme?

Obdobie jesene patrí k obdobiam, kedy sme náchylnejší na choroby. Zmeny počasia dávajú zelenú vírusom, ktoré na nás z každej strany útočia. Čím to je, že niektorí z nás dostanú chrípku každý rok a niektorým sa vyhýba aj desať rokov? A nie je to len očkovaním.