Prístroje proti bolesti

Prístroje proti bolesti

Aké prístroje proti bolesti náš trh ponúka?

biolampaLaserové prístroje na bolesť (studené svetlo a infračervené svetlo)

Studené lasery patria do skupiny LLLT, teda nízkoenergetická laserová terapia. Ich svetlo preniká aj do hlbších vrstiev, urýchľuje hojenie a pomáha odstraňovať bolesti.

Laser je najideálnejší prístroj na liečbu bolesti a patrí do skupiny fototerapeutických zariadení. Dokáže preniknúť najhlbšie do pokožky a stimulovať aj hlbšie tkanivá a dokonca je vhodný aj na ožarovenie projekcie orgánov.

Studené lasery sú obľubené u pacientov, ktorí trpia na akútne a chronické bolesti.

Hĺbka prieniku lasera

Aplikujú sa priamo na postihnuté miesto a prenikajú cez vrstvy kože (dermis, epidermis, podkožné tukové tkanivá, svaly). Podľa výkonu svetla a vlnovej dĺžky, laser môže preniknúť do hĺbky od 2 do 5cm.

Fotobiostimulácia

Keď svetlo prenikne do tkanív, nastáva fotobiostimulácia, niečo ako fotosyntéza u rastlín. Rastlina absorbuje slnečné lúče, ktoré sa premieňajú na energiu a rastlina rastie. Keď tkanivo absorbuje laserové svetlo, spustí sa séria udalostí, ktoré normalizujú poškodené a zranené tkanivá, redukujú bolesť, zápal, opuch, a urýchľujú proces regenerácie a hojenia cez zvýšenie medzibunkového metabolizmu.

 Červený laser pomáha pri liečbe bolesti pri týchto problémoch:

 •       Artitída
 •       Bolesti chrbta
 •       Syndróm karpálneho tunela
 •       Bolesť krížov
 •       Bolesti krku a krčných svalov
 •       Bolesti svalov
 •       Bolesti kĺbov
 •       Bolesti kolien, členka
 •       Stuhnutie krku
 •       Hojenie rán
 •       Bolesti zubov
 •       Strata vlasov

 Rozdiel medzi lasermi a LED:

biolampa

Laserové svetlo je monochromatické, koherentné a telo dokáže využiť až 90 percent jeho energie. Na výstupe sa nestráca, ak je dióda kvalitná. LED svetlo je úzkopásmové a energia sa stráca. Nie je koherentné a pri jeho aplikácií sa využije asi len 5 percent, lebo ide na všetky strany dookola, narozdiel od lasera, ktorého účinnosť je 90 percent na tkanivá a orgány. LED svetlo a využitie jeho energie na maximum sa dokáže ovplyvňovať napríklad použitím zrkadiel. LED svetlo je ideálne na povrchové aplikácie ako zlepšenie hojenia rán, liečbu akné, odstraňovanie vrások atď. Ak sú použité zrkadlá, a biolampa sa aplikuje na povrch kože, tak dochádza ku minimálnym stratám. Avšak týchto biolámp je len málo, napríklad Biogene II, pretože patent na zrkadlovú technológiu patrí spoločnosti Yalong Trade s.r.o..

 Biolampy:

biolampa

Biolampa patrí medzi fototerapeutické prístroje, ktoré využívajú svetlo na regeneráciu tkanív. Každá biolampa má svoje parametre, ktoré zákazník vyhľadáva. Z vlastných skúseností vieme, že zákazníci chcú prístroj do ruky, s viacerými farbami na viaceré aplikácie.

Na trh sa dostali a sú obľúbené nové biolampy s LED svetlom, ktorých sklíčko sa položí priamo na postihnuté miesto a svetlo sa odráža medzi zrkadlom a ožarovanou pokožkou. Tie biolampy dokážu využiť maximum polarizovaného svetla a preniknúť hlbšie do štruktúr kože. Pa tria tu napríklad biolampy Stmlight a BIOgene II.

 Účinky biolamp: pomáhajú odstraňovať bolesť, stuhnutosť, regenerujú tkanivá, kožné bunky, urýchľujú hojenie, ničia akné baktérie  a zlepšujú liečbu akné, odstraňujú jazvy a vrásky atď.

Ponuka laserových prístrojov a biolámp:

STP laser: Laser s vlnovou dĺžkou 830nm a intenzitou 60mW preniká do hĺbky 4cm. Regeneruje poškodené tkanivá, odstraňuje bolesť a zápal, urýchľuje hojenie zápalov, svalov, kĺbov, regeneruje telo po operáciách. Vhodný na každodenné použitie na každú časť tela. Vhodný na ožarovanie projekcie orgánov.

Kneecare laser, LED a masáž na kolená: Laser s vlnovou dĺžkou lasera: 650nm so 6 laserovými diódami a červené LED svetlo s vlnovou dĺžkou 630nm a 12 LED diódami. Pomáha zlepšovať mikrocirkuláciu v kolenách a odstraňuje bolesť. Zlepšuje prekrvenie kolien a ich výživu.

Waistcare laser, LED a masáž na kríže: Laser s vlnovou dĺžkou lasera: 650nm so 6 laserovými diódami a červené LED svetlo s vlnovou dĺžkou 630nm a 12 LED diódami. Pomáha zlepšovať mikrocirkuláciu v krížoch a odstraňuje bolesť. Zlepšuje prekrvenie krížov a ich výživu.

Sundom laser: 12 laserových diód s vlnovou dĺžkou 650nm a 2 laserové diódy s vlnovou dĺžkou 810nm. Výkon až 500mW. Preniká najhlbšie, až do svalov. Tento laser je jednoznačne najsilnejší na regenerovanie tkanív a odstraňovanie bolesti. Zvyšuje mikrocirkuláciu, odstraňuje bolesť kĺbov, svalov, odstraňuje stuhnutie svalov a kĺbov, je vhodný na chronické a akútne bolesti ako neuropatická bolesť, športové zranenia, reumatizmus, infekčné a neinfekčné zápaly.

PP akupunktúrny laser: Vlnová dĺžka 650nm a intenzita 5mW. Tento laser je vhodný na stimulovanie akupunktúrnych bodov a odstraňovanie bolesti cez akupunktúrne body. Patrí do rúk ľudom, ktorý sa trošku v akupunktúre vyznajú. Jeho výhodou je, že dokáže nájsť akupunktúrny bod a stimulovať ho použitím laserového svetla spojito aj pulzačne a zároveň stimuluje aj cez TENS (Povrchová elektrická nervová stimulácia). Je to vlastne prístroj 3v1: vyhľadá bod, stimuluje ho laserom, alebo slabými elektrickými imulzami.

Biolampa Biogene II: Je to biolampa so zrkadlovou technológiou, ktorá dokáže riešiť povrchové problémy ako akné, vrásky, jazvy, rany, ale aj vnútorné napríklad bolesti svalov, chrbta, kolien, zubov, herpes a ďalšie. Obsahuje až 4 farby: červená, modrá, zelená a žltá.

Biolampa Stimlight: Najnovší model biolampy so zrkadlovou technológiou. Je to kópia BIOgene II, ale s modernejším dizajnom.

Prienik BIOgene II a Stimlight

Zverejnené 2016-02-17 Home, Články o zdraví, Články o biolampe 0 1532

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.

Posledné komentáre

Vyhľadávací blog

Related articles

Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa