Detoxikácia tela

Detoxikácia tela

Čo znamená detoxikácia tela?

detoxikácia telaDetoxikácia tela, skrátene detox je prirodzený proces neutralizácie alebo eliminovania toxínov z tela. Toxíny sú akékoľvek látky, ktoré poškodzujú bunky alebo tkanivá. Detoxikácia tela je proces, ktorý prebieha v organizme neprestajne a prirodzene.  Už od narodenia sú bábätká vystavované nadmernému množstvo toxínov, ktoré na nás útočia z vonkajšieho prostredia a akumulujú sa v bunkách, v tkanivách, v orgánoch a v sústavách. Z vonkajšieho prostredia bunky poškodzujú predovšetkým voľné radikály, homocysteín a kortysol. Niektoré odpady sú výsledkom vnútorných metabolických procesov a pokiaľ organizmus nefunguje správne, dochádza k ich kumulovaniu a zhoršovaniu zdravotného stavu. Pečeň, črevá,  obličky, pľúca, pokožka, krvný a lymfatický systém spolupracujú, aby eliminovali ich škodlivý vplyv a zabezpečili ich odstránenie z tela. 

Prečo telo potrebuje cielenú detoxikáciu?

Prirodzený detoxikačný proces narušujeme nadmernou konzumáciou kávy, alkoholu, cigariet, nadmernou konzumáciou nezdravých jedál, liekov, ktoré príjimame vedome a vieme ich do určitej miery eliminovať. Toxíny z prostredia a pesticídy, konzervanty, farbivá, arómy a všetky tieto „éčka“ v potravinách konzumujeme väčšinou nevedome a je finančne a časovo náročné voliť a konzumovať len potraviny z ekologického poľnohospodárstva. V dnešnej rýchlo sa vyvíjajúcej dobe je to takmer nemožné. Preto by sa detoxikácia mala stať pravidelnou súčasťou života každého človeka.

detoxikácia pohár vodyĽudský organizmus vie, kedy už nezvláda nadmerné množstvo toxínov a odpadov a sprievodné symptómy naznačujú, že telo potrebuje pomocnú ruku – cielenú detoxikáciu pre zmiernenie a odstránenie príznakov. Kumulovanie odpadov a toxínov je prvotným spúšťačom mnohých ochorení, ktoré sa v samotnom zárodku neprejavujú ani na krvnom obraze, ale následné symptómy sú náznakom, že telo potrebuje detoxikáciu, aby sa predišlo rozvoju ďalších ochorení.

Symptómy, ktore naznačujú, že potrebujete detoxikáciu: opakované zimnice, dlhodobá únava, vyčerpanie, unavená pleť, akné, kožné problémy, migrény, opakované respiračné ochorenia, alergie, nadúvanie a problémy s trávením, časté depresie, nadváha, priberanie na váhe, atď 

Toxíny a odpady sa môžu kumulovať kdekoľvek. Tam, kde ich koncentrácia prekročí únosnú mieru, toxíny sa prejavia silným ovplyvňovaním buniek a tkanív a dochádza k prvotným zdravotným problémom, ktoré neriešením vyústia do vážnych ochorení. 

Detoxikácia tela cez kožu

detoxikačný matracDetoxikácia cez kožu alebo pokožku potením je najbežnejšou formou, ktorá vynikajúco funguje a je potrebná pre odstránenie toxínov, ktoré nevie telo odstraňovať pečeňou alebo obličkami. Fyzická aktivita, ktorá vyvolá nadmerné potenie, sauna alebo infrasauna je to pravé. Pokiaľ na fyzické cvičenie a saunu nie je čas, vyskúšajte detoxikačný matrac, ktorý obsahuje 7 druhov minerálov vrátane turmalínu a nahrievaním ich aktivuje a dochádza k uvoľnovaniu záporných íonov a infračervených vĺn, ktoré prenikajú cez kožu hlboko do tkanív. Infračervené vlnenie vyvoláva vibrácie molekúl vody v našom tele, ale aj iných štruktúr a dochádza k detoxikácii buniek. Nahrievanie matraca stimuluje aj potenie. Detoxikačný matrac je vynikajúca pomôcka pre detoxikáciu kožných buniek najväčším orgánom tela – kožou. Po 30 minútovej aplikácii (niekedy je potrebné pravideľnejšie opakovanie) budete plní energie v pohodlí vášho domova. 

Detoxikácia pleti


detoxikácia pletiDetoxikácia pleti kozmetickým preparátom je výborná vec pokiaľ obsahuje účinné látky určené na detoxikáciu kožných buniek a tkanív. Najlepšie účinné látky, ktoré odstraňujú nefunkčné proteíny, odpady a rôzne organely kože sú látky Celldetox a morský planktón. Detoxikačná kozmetická rada Wellmaxx Detox detoxikáciou pleti odstraňuje odpady a poškodené bunky, normalizuje bunkové procesy a predlžuje životnosť buniek a blokuje prenikanie voľných radikálov a škodlivých molekúl z ovzdušia a z vonkajšieho prostredia do kože. Detoxikácia pleti je nesmierne potrebná pre dosiahnutie správneho fungovania kože a udržanie mladistvého vzhľadu.

Detoxikácia krvi prístrojom Bioquant

bioquantLaserový prístroj Bioquant je zdravotnícka pomôcka, ktorá ožarovaním krvi cez nosovú dutinu emituje (vyžaruje) fotóny do krného obehu. Bioquant čistí krv – aktivujú sa enzýmy a látky, ktoré znižujú hladinu tukov, cholesterolu a dokonca dochádza k rozpúšťaniu plakov a nánosov, ktoré sa usádzajú na stenách ciev a môžu viesť k vzniku aterosklerózy. Laserový prístroj Bioquant je tá najlepšia pomôcka na detoxikáciu tela s množstvom ďalších účinkov. Pre ďalšie informácie o Bioquante navštívte stránky www.bioquant.sk a http://bioquant.eu/sk/.

Detoxikácia krvi výživovými doplnkami

Zelený jačmeň je vynikajúci doplnok, pretože má detoxikačné, vyživujúce a alkalizujúce účinky. Detoxikuje dvoma spôsobmi – prečisťuje črevá a alkalizovaním tela zlepšuje stav krvi a červené krvinky sú schopné sa lepšie oddelovať, sú menej lepivé ako v kyslom prostredí a znižuje sa riziko vytvárania plakov na stenách ciev. Acidobázická rovnováha tela je veľmi doležitá.

Cordyceps s reishi sú huby čínskej tradičnej medicíny. Používajú sa na zlepšenie funkcií imunitného systému.

detoxikácia cez chodidláDetoxikácia tela odstránením toxínov a ťažkých kovov z orgánov cez chodidlá

Detoxikačný prístroj  a detoxikačné náplaste sú výborné prostriedky na odstránenie toxínov a ťažkých kovov z orgánov cez chodidlá.

Detoxikácia tela úpravou stravy

Zdravá životospráva je nesmierne dôležitá. Strava by mala byť bohatá na ovocie a zeleninu, celozrnné potraviny, strukoviny a orechy. Je vhodné vylúčiť nezdravé rastlinné a živočíšne tuky a nahradiť ich napríklad kokosovým olejom. Kokosový olej je vynikajúci produkt pre detoxikovanie tráviacej sústavy – zabíja kandidu, ktorá je príčinou mnohých ochorení. Zároveň monolaurín, ktorý sa z neho vytvára v tráviacom trakte z kyseliny laurovej v kokosovom oleji mobilizuje imunitu. Nakoniec, materské mlieko neobsahuje tieto látky náhodou. 

To najdôležitejšie o detoxikácii na záver

Je jedno, aký detoxikačný prostriedok použijete keď nepijete dostatok vody a toxíny zaplavujú vašu krv. Pokiaľ sa intenzívne detoxikujete a nepríjimate dostatok tekutín, toxíny a odpady sa nemajú ako odplaviť. Nánosy sa kumulujú a citite sa ešte horšie. Prechodné zhoršnie stavu je v poriadku, pretože dochádza k zvýšenému nárastu toxínov a odpadov v krvi. Jedine príjem vody ich dokáže eliminovať a odstrániť. Pri každej detoxikácii akýmkoĺvek spôsobom je dôležité zvýšiť príjem čistej vody, najlepšie zásaditej a odplavovať z tela toxíny a odpady, ktoré sa do krvi uvoľnili spustením detoxikácie. Zhoršenie stavu je dobrým ukazovateľom, že detoxikácia prebieha a treba počkať, kým prechodné príznaky zhoršeného stavu odoznejú. Po správnej a efektívnej detoxikácii dochádza k nárastu energie a vitality a vymiznutiu prvotných príznakov, ktoré ste pred detoxikáciou pociťovali. 

Zverejnené 2016-02-12 Home, Články o zdraví 0 36493

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.

Posledné komentáre

Vyhľadávací blog

Related articles

Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa