Kokosový olej účinky

Kokosový olej účinky

Kokosový olej účinky 

Kokosový olej a chudnutie

chudnutie

Kokosový olej je vynikajúca alternatíva tuku na zníženie hmotnosti, ak sa konzumuje v primeranom množstve a sledujete si kalórie, ktoré zjete. Kokosový olej ako jediný olej je tvorenými strednými reťazcami mastných kyselín, čo znamená, že po jeho konzumácií je spracovaný na energiu okamžite a neukladá sa v pečeni, alebo v podkožnom tuku. Preto je vynikajúci pri chudnutí. 

Kokosový olej a cholesterol

kokosovy olej

Kokosový olej je omnoho zdravší ako živočisné tuky a na rozdiel od nich neobsahuje cholesterol. Áno, zvyšuje celkový cholesterol, ale to len preto, že zvyšuje HDL (dobrý) cholesterol. Ak by ste si dali robiť celkový lipidový profil pred a po konzumácií kokosového oleja niekoľko mesiacov, zistíte, že LDL (zlý) cholesterol sa znižuje, HDL (dobrý) cholesterol sa zvyšuje, ako aj celkový sa mierne zvýši. To znamená, že kokosový olej znižuje riziko srdcovocievnych ochorení.

Kokosový olej a imunita

imunita

Kokosový olej obsahuje kyselinu laurovú, kyselinu kaprylovú a kyselinu kaprinovú. Dokáže bojovať proti kvasinkám, parazitom, vírusom, dokonca niektorým bakteriálnym infekciám. Je vynikajúci na podporu a zvýšenie imunity. Každodenná konzumácia chráni organizmus pred patogénmi a pomáha odstraňovať toxíny z tela.

Kokosový olej a mozog

kokosovy olej

Mozog a nervové bunky potrebujú z niečoho vytvárať energiu. Môžu to byť cukry, tuky, sacharidy, ale to pravé pre mozog je kokosový olej. Spája sa dokonca s mierňovaním symptómov neurodegeneratívnych ochorení ako Alzheimer, Parkinson, autizmus, alebo demencia.

Kokosový olej je tvorený strednými reťazcami mastných kyselín narozdiel od iných olejov. Tým je vlastne okamžite spracovaný a premenený na energiu. Telo premieňa kokosový olej na ketóny, ktoré sú energiou nervových buniek. Kokosový olej je vynikajúcou výživou nervových buniek, a tým zlepšuje sústredenosť, pamäť a mentálny stav. Okrem toho kokosový olej stablizuje hladinu glukózy v krvi, čo tiež prispieva k dobrej nálade a dobrému stavu mysle. Okrem toho konzumáciou kokosového oleja mozog zvyšuje hladinu seratonínu (hormón šťastia) a tým sa stabilizuje nálada a hormóny. Pomáha to napríklad počas menštruácie, úzkosti, zníženej koncentrácií a miernej depresii. 

Kokosový olej a pečeň

pecen

Kokosový olej detoxikuje pečeň a umožňuje pečeni ho použiť na okamžitú energiu a neukladá ho. Keďže prebytok kalórií vedie k nadváhe a takisto nadmerná konzumácia kokosového oleja, tak odporúčame ho používať v primeranom množstve, čo zlepšuje detoxikáciu pečene a celého tela.

Kokosový olej a trávenie

travenie

Kokosový olej sa trávi veľmi jednoducho a potrebuje omnoho menej tráviacich enzýmov, ako iné oleje a tuky. Pomáha napríklad zbavovať tráviaci trakt kandidy, pomáha odstraňovať zápchu, nadúvanie, zlepšuje vstrebávanie vitamínov, odstraňuje zápal v črevách atď. 

Kokosový olej má množstvo benefitov, nie len pre zdravie, ale aj krásu. Je vynikajúce, ak sa konzumuje denne v primeranom množstve. Pravidelná konzumácia kokosového oleja urobí vo vašom tele zázraky.

Zverejnené 2016-03-24 by Martina Home, Články o zdraví 0 1141

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.

Posledné komentáre

Vyhľadávací blog

Related articles

Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa