Účinky stresu a zápalu na pokožku a telo

Účinky stresu a zápalu na pokožku a telo

Účinky stresu a zápalu na pokožku a telo

Stresu sa nedá vyhnúť len tak ľahko. Problémy doma, v práci, v škole, účty, deti, rodina...stále sa niečo nájde, čo nás potrápi a vytvorí nám vrásky na tvári. A nie len vrásky na tvári. Stres ovplyvňuje aj vlasy, nechty, orgány, ale aj naše mentálne zdravie. Stres vytvára zmeny v chemických reakciách tela, ktoré negatívne ovplyvňujú telo, pokožku aj myseľ.

Stres spôsobuje akné

U mladých ľudí môže stres spôsobiť vznik akné. Je to z dôvodu, že stres produkuje viacej kortizolu a ten dáva signál mazovým žľazám, aby produkovali viacej mazu na pokožke. Mastná pleť je náchylnejšia na tvorbu akné. Na aknóznu a mastnú pleť je ideálne ošetrenie s aloe vera, alebo s obsahom retinolu.

 Stres zhoršuje kožné problémy

Ak máte nejaký zdravotný kožný problém, tak je potrebné zájsť k dermatológovi, ktorý vám nastaví liečbu. Avšak aj táto liečba bude menej efektívna, ak budete pod neustálym stresom. Stres napríklad zhoršuje symptómy ochorení ako psoriáza, rosacea a ekzém. Dokonca môže spôsobiť dermatologický zápal, alebo výsev na pokožke, alebo alergické reakcie.

Pre pleť, ktorá je extrémne citlivá a má sklony k začervenaniu odporúčame používať zdravotnú kozmetiku Wellmaxx Skineffect, ktorý pokožku upokojuje a redukuje jej začervenanie.

Stres urýchľuje starnutie a vznik vrások

Pod veľkým stresom pokožka starne pred očami. Vznik vrások sa urýchľuje a už existujúce vrásky sa prehlbujú. Pokožku je potrebné ošetrovať kozmetikou podľa veku. Pre vekovú kategóriu do 35 rokov postačuje ošetrenie kozmetikou s kyselinou hyalurónovou. Pre vekovú kategóriu od 35 do 45 pokožka už pravdepodobne potrebujete dve účinné ingrediencie na vrásky, napríklad kyselina hyalurónová s retinolom, alebo kyselina hyalurónová s kaviárom. Pre vekovú kategóriu od 45 rokov, alebo pre tých, ktorý majú hlboké vrásky, resp. sa u nich objavujú mimické vrásky, odporúčame bunkový lifting s aktívnymi peptidmi.

 1.        Kyselina Hyalurónová
 1.        Kyselina hyalurónova s retinolom
 1.        Kyselina hyalurónova s kaviárom
 1.        Bunkový lifting s peptidmi

Stres vytvára opuchy

Určite ste sa po prebdenej noci prebudili s kruhami pod očami. Pokiaľ kvoli stresu neviete spávať, dochádza k zhoršeniu detoxikácie tela a hromadeniu tekutiny a toxínov pod očami, ktoré spôsobujú opuchy a vačky, tak je potrebné ošetrenie očných partií najlepšie detoxikačnou kozmetikou.

Wellmaxx Detox rada obsahuje detoxikačný očný krém, ktorý je ideálny na odstraňovanie opuchov. Tento krém zlepšuje prekrvenie a odvod odpadových látok

Stres vytvára zápal v tele

Stres nevplýva len na výzor a pokožku, ale vytvára aj zápaly v tele. Modernizácia a vplyv výskumov, vedy a spoločnoti nám zvýšil priemernú dĺžku života, avšak vzrástol aj počet ochorení a mnohé z nich majú práve pôvod v strese. Chronický stres zhoršuje homeostázu, čo vplýva na vznik ochorení ako ateroskleróza, ochorenia pečene, depresie, vysoký krvný tlak, cukrovka atď. Chronický zápal je hlavnou príčinou chronických ochorení. Podľa výskumov, stres vytvára zápal periférne a centrálne a to vedie k mnohých ochoreniam. Tieto ochorenia môžeme zaradiť do nasledovných skupín:

Kardiovaskulárne ochorenia:

 •        Hypertenzia
 •        Ateroskleróza

Metabolické poruchy:

 •        Rezistancia na inzulín
 •        Dyslipidémia

Psychotické a neurodegeneratívne ochorenia:

 •        Depresia
 •        Parkinsonova choroba

Onkologické ochorenia:

 •        Rakovina pankreasu
 •        Rakovina prsníka
 •        Akútna lymfoblastická leukémia
 •        Rakovina pľúc

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5476783/

Zápal, stres a serapeptáza

Jeden z najdôležitejších a najúčinnejších enzýmov na odstraňovanie zápalov je serapeptáza. Musí byť však dodržané jej dávkovanie, pravidelná konzumácia a musí sa prehltnúť na prázdny žalúdok. Serapeptáza u niekoho zaberá do jedného mesiaca, u niekoho do jedného roka. Závisí to od zdravotného stavu, ako staré sú napríklad nánosy na cievach, koľko rokov sa zbierali atď. Pokiaľ sa nánosy zbierali počas 30 rokov, nemôže sa predpokladať, že sa cievy vyčistia za jeden mesiac. To by ani nebolo možné a spôsobili by to rýchly nástup symptómov ako napríklad búšenie srdca. Preto odstraňovanie zápalu sa má robiť postupne, podľa návodu a dlhodobo.

Serapeptáza, kúpiť tu.

Zľavový kupón:

Pri prvej objednávke nad 40,00 EUR viete využiť zľavu 10,00 EUR počas objednávky v časti Kupóny. Vložte kód: CD2YB51Y

Zverejnené 2018-06-15 by Martina Home, Články o zdraví 0 653

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.

Posledné komentáre

Vyhľadávací blog

Related articles

Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa