Kurkumín korenie verzus kurkumín výživový doplnok

Kurkumín korenie verzus kurkumín výživový doplnok

Kurkumín korenie verzus kurkumín výživový doplnok

Čo je kurkumín?

Kurkumín je zložka, ktorá sa nachádza v kurkume a má terapeutické účinky.

Niečo ako kapsaicín v chili papričkách, alebo ako beta-karotén v mrkve. Kurkumín, ako aj kapsaicín a beta-karotén sú antioxidanty, ktoré pomáhajú telu odstraňovať voľné radikály. Kurkumín dáva kurkume charakteristickú žltú farbu, tak ako dáva kapsaicín štiplavosť chilli papričkám, alebo betakarotén, ktorý dodáva mrkve charakteristickú farbu.

Kurkuma je podobný koreň ako zázvor a odlišujú svojou farbou, vôňou a chuťou.

Nezamieňajte si kurkumu s kari korením. Kari korenie je zmes korenín ako kurkumín, kmín a chilli papričiek, a môže sa odlišovať chuťou od sladkej po pikantnú.

Korenie kurkuma

Korenie kurkumy nájdeme v každom supermarkete. Je typické hlavne pre Indickú a Ázijskú kuchyňu. Nezamieňajte si ho ale s kari korením ako sme už spomenuli vyššie. Pretože kari obsahuje len minimálne množstvá kurkumínu, ktorý má dodať kari tú tradičnú žltú farbu. Korenie kurkumy sa odhaduje že obsahuje 2-10% kurkumínu.

Korenie verzus výživový doplnok kurkumín

Výrobcovia často miešajú kurkumín s piperínom, čo znižuje obsah čistého kurkumínu, čo je škoda. Náš výživový doplnok obsahuje 99,7% čistého kurkumínu, čo sa nedá porovnať s doplnkami, ktoré sú miešané a už vôbec sa to nedá porovnať s korením kurkuma, ktoré sa predáva v každom obchode. Na dosiahnutie terapeutických účinkov je potrebné konzumovať 400-1800mg kurkumínu, čo je 1-5 kapsúl kurkumínu. Okrem toho je potrebné si uvedomiť, že korenie kurkuma z obchodu je doplnené o farbivá a iné látky a nepodlieha takých kontrolám ako samotné výživové doplnky. Preto neodporúčame nadmernú konzumáciu korenia kurkumy z obchodu, lebo to môže mať nepriaznivé účinky.

Ako pomáha kurkumín

Kurkumín je antioxidant, ktorý zabraňuje genetickým mutáciám a zabraňuje vzniku poškodení bunkových membrán vďaka oxidácií. Teda má aj protinádorové účinky.

Okrem toho pomáha tráveniu a zlepšuje trávenie. Pomáha aj tým, ktorí trpia na nadúvanie, alebo časté zápchy.

Účinky kurkumínu, ktoré boli overené na štúdiách

  • Tvrdenia, že kurkuminoidy nájdené v kurkumíne pomáhajú redukovať zápaly nie sú podložené dostatkom klinických štúdií a preto prebiehajú ďalšie štúdie.
  • Ďalšie štúdie potvrdili, že kurkumín pomáha redukovať množstvo infarktov u pacientov s bypassom, ktorí absolvovali operáciu.
  • Pomáha pri úľave bolesti u pacientov s osteoartritídou podobne ako ibuprofén.
  • Ďalšie štúdie sa zamerali na ochorenia ako rôzne formy rakoviny a cukrovka. Takýchto štúdií je mnoho a neostále ich pribúda.
  • NCCIH študoval a naďalej študuje ako kurkumín pomáha pacientom s Alzheimerovou chorobou, s reumatoidnou artritídou, rakovinou prostaty a rakovinou hrubého čreva.
  • Odkaz na štúdie

Konzumácia kurkumínu je blahodárna pre každého, pretože každé telo potrebuje dostatok antioxidantov. Kurkumín sa zaraďuje aj medzi superpotraviny. Pravidelná konzumácia výživového doplnku kurkumín prináša terapeutické účinky.

Zľavový kupón:

Pri prvej objednávke nad 40,00 EUR viete využiť zľavu 10,00 EUR počas objednávky v časti Kupóny. Vložte kód: CD2YB51Y

Zverejnené 2018-03-07 by Martina Home, Články o zdraví 0 1245

Pridať komentárLeave a Reply

Musíte byť  prihlásený na pridávanie komentárov.
Porovnať 0
Predchádzajúci
Nasledujúci

Žiadne produkty

To be determined Doprava
0,00 € Celkom

Pokladňa